Seimas ratifikavo susitarimą su JAV dėl bendradarbiavimo gynybos srityje (0)

JAV kariai Lietuvoje | kam.lt nuotr.

JAV kariai Lietuvoje | kam.lt nuotr.

Seimas ratifikavo Lietuvos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) Vyriausybės susitarimą dėl bendradarbiavimo gynybos srityje, kuris buvo pasirašytas 2017 m. sausio 17 d. Už tai numatantį įstatymo projektą  ypatingos skubos tvarka vieningai balsavo 111 Seimo narių.

„Turime dėti visas pastangas, kad mūsų šalies ir žmonių saugumas būtų užtikrintas. Tam reikalinga tiek mūsų pačių politinė valia ir pastangos, tiek sąjungininkų parama atgrasyti, o prireikus ir kartu kovoti. Visų pirma Jungtinių Amerikos Valstijų parama. Neabejotinai Jungtinės Amerikos Valstijos yra pagrindinis mūsų saugumo garantas ir Lietuvos strateginė partnerė gynybos ir saugumo srityje”, – pristatydamas projektą sakė krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas.

Susitarimas detaliai nustato JAV karių, civilių tarnautojų, išlaikytinių ir rangovų statuso klausimus Lietuvos teritorijoje, tokius kaip atvykimas, išvykimas, galimybė patekti į karinius objektus karinio bendradarbiavimo tikslais,  mokesčiai, teisiniai klausimai, karinis paštas, vairuotojų pažymėjimų pripažinimas, transporto priemonių registracija, judėjimas ir kita.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė