Premjeras: Lietuva prisiima atsakomybę už savo saugumą (3)

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Saulius Skvernelis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Briuselyje (Belgijos karalystėje) metu susitiko su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu. Susitikimo metu kalbėta apie saugumo politiką Baltijos regione, Europoje ir pasaulyje.

„Šiandien NATO ir mūsų sąjungininkų dėka esame saugūs kaip niekada. Sąjungininkų pajėgos reikšmingai prisideda prie mūsų šalies gynybos stiprinimo. Mes, savo ruožtu, ir patys prisiimame atsakomybę už savo saugumą – gynyba ir jos finansavimo didinimas yra mūsų Vyriausybės prioritetas“, – sakė premjeras Saulius Skvernelis.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad Lietuva nuosekliai artėja prie tikslo 2018 m. pasiekti 2 proc. bendrojo vidaus produkto išlaidų gynybai lygį. Tačiau 2 proc. tikrai ne riba, bus siekiama jį didinti dar labiau. NATO generalinis sekretorius J. Stoltenbergas teigiamai vertina šį Lietuvos siekį dėl 2 proc. kitais metais ir pabrėžė, kad mūsų valstybė gali būti puikus pavyzdys kitoms šalims.

Nuo 2013 m. Lietuvos gynybos biudžetas padvigubėjo. Daugiau nei ketvirtis (28 proc.) gynybos išlaidų skiriama ginkluotės modernizavimui, įsigijimui ir investicijoms. Dėl visų šių priemonių reikalingumo sutaria tiek politikai, tiek visuomenė.

Premjeras Saulius Skvernelis padėkojo už pastangas priimti ir įgyvendinti Lietuvai istoriškai svarbų sprendimą dėl priešakinių sąjungininkų pajėgų siuntimo į mūsų regioną. Premjeras patikino, kad šalies Vyriausybė padarys viską, kad Lietuva tinkamai pasirengtų atsakyti į karines grėsmes, o NATO  sąjungininkais Lietuvoje bus tinkamai pasirūpinta.

Susitikimo metu taip pat aptarta tolesnio bendradarbiavimo su NATO ir sąjungininkais plėtra. Premjeras pažymėjo, kad Lietuva yra ir išliks patikima sąjungininkė. Šalis dalyvavo ir dalyvaus tarptautinėse operacijose bei misijose, taip pat ir kovoje su terorizmu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė