Romuvos mokyklos dalyviai gilinosi į alkų tyrinėjimus (0)

V.Mikailionio paskaita Romuvos mokykloje_rengeju nuotr

Vaclovo Mikailionio paskaita Romuvos mokykloje | rengėjų nuotr.

Senojo Baltų Tikėjimo Bendrija Romuva tęsia Romuvos mokyklos užsiėmimus. Vasario 12d. Vilniaus Karininkų ramovėje vyko paskaitos, skirtos baltų šventvietėms.

Pranešimus skaitė Vidmantas Velička tema „Alkus atveriantys žodžiai“ ir  Vaclovas Mikailionis  apie „Vilniaus alkavietės“. Po paskaitų klausytojai diskutavo tema, kokia turėtų būti šiuolaikinė Romuvos šventykla.

Vidmantas pabrėžė lyginamosios kalbotyros svarbą, pateikė įdomių įžvalgų ne tik apie Alkus, bet ir apie Lietuvos vardo kilmę, žodžio Vytis prasmę senuosiuose raštuose ir kitų tautų istoriniame kontekste. Visus sudomino pateikta detali Simono Daukanto citata, detaliai aprašanti Romuvos šventyklą Prūsijoje ir rūsyje kūrenama ugnį.

„Didysis lietuvių kalbų žodynas“ yra jūra medžiagos apie senąjį tikėjimą, kuri rimtai neišnagrinėta mokslininkų. Žodynas netgi turi labai aiškų pasiūlymą, kuo būtų galima pakeisti nelabai teisingą „pagonybės“ terminą – tai „dievaitystė“, arba kitaip, „dievaityba“, – apibendrino savo pranešimą Vidmantas Velička.

Vaclovas Mikailionis papasakojo klausytojams apie Romuvos vardą ir pavadinimo prasmę. Taip pat pranešėjas pateikė daug įdomios ir iliustratyvios medžiagos apie Vilniaus senąsias šventvietes, Neries upės svarbą, išsamiai apžvelgė S. Lasavicko tyrinėjimus.

V.Velickos paskaita Romuvos mokykloje_rengeju nuotr.

Vidmanto Veličkos paskaita Romuvos mokykloje | rengėjų nuotr.

Įkvėpti Vaclovo paskaitos, dalis mokyklos klausytojų po užsiėmimų nusprendė aplankyti jau ne vienus metus degančia ugnį Liepkalnio ir Ragučio alkuose.

Kitas Romuvos mokyklos užsiėmimas vyks vasario 26 d. 11 val. „Saugomų teritorijų nacionaliniame lankytojų centre“, Antakalnio 25.

Užsiėmimų tema „Senojo Baltų tikėjimo laidojimo papročiai“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė