Kviečia A. Brody koncertas sklidinas meilės lietuvių muzikai (video) (0)

Brody koncerto plakatasKovo 4 d., šeštadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje vyks Abrahamo Brody koncertas „Iš tamsios turtingos žemės“.

Abrahamas Brody – kritikų pripažintas, žymiausiose pasaulio salėse koncertuojantis smuiko virtuozas, griaunantis ribas tarp klasikinės ir folklorinės muzikos, performanso ir kamerinės aplinkos sąvokų. 

Gimęs ir augęs JAV, šiuo metu tarp Londono ir Vilniaus gyvenantis muzikantas, koncerto kovo 4 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje metu atsigręš į netikėtai atrastas lietuviškas šaknis.

„Rodydamas meilę lietuvių muzikai noriu priminti, kokia ji yra gili ir nuostabi. Svarbu jos nepamiršti ir vertinti. Šiais laikais viskas globalu, nyksta ribos tarp šalių ir tradicijų.

Nesakau, kad tai yra blogai, tačiau labai lengva prarasti identitetą, kuris yra svarbi kiekvieno žmogaus dalis.“ – savo mintimis apie meilę Lietuvai dalinasi A. Brody.

Protėvių paveldą Abrahamas Brody analizuoja per muzikos prizmę – scenoje jungdamas smuiką, gyvai atliekamas lietuvių liaudies dainas ir judesį, betarpiškai bendraudamas su klausytoju, kuris nejučia taip pat tampa koncerto dalimi.

Abrahamas Brody koncertavo tokiose garsiose pasaulio salėse, kaip Barbican menų centras Londone, Karališkoji menų akademija, Nacionalinis Sawdust centras Niujorke, kūrybinių industrijų centras „Fabrika“ Maskvoje. Muzikantas yra bendradarbiavęs su Marina Abramovič, koncertavęs su Iva Bitova (Iva Bittová), Martynu Levickiu, Ieva Narkute, folkloro ansambliu „Trys keturiose“.

Koncerto specialūs svečiai sutartinių ansamblis „Trys Keturiose“:

Sutartinių giedotojų ansamblio pavadinimu pasirinktas refrenas „trys keturiose“, aptiktas sutartinėse apdainuojančiose linų darbus, nusako giedojimo būdų įvairovę (trejinės, keturinės, trejinės keturiose) bei giedotojų sudėties kaitą. Be to, trys keturi sakoma tuomet, kai imamasi bendro, sutartinai atliekamo darbo. Visos ansamblio narės turi didelę folklorinio dainavimo patirtį. Jos daug metų dalyvavo folkloro ekspedicijose, studijavo įvairius dainavimo stilius ir klausė archyvinių įrašų, tačiau giedodamos jos nesistengia kopijuoti archyvinių įrašų atlikėjų balsų, bet bando perprasti senojo intonavimo ir artikuliavimo paslaptis, taip atskleisdamos savitų balso tembrų skambesį.

Kategorijos: Etninė kultūra, Garsai, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Vaizdai ir garsai, Vaizdai sielai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė