Už naują ligų nustatymo būdą įteiktas 1 mln. eurų apdovanojimas (0)

Vmvt.lt nuotr.

Vmvt.lt nuotr.

Vasario 6 d. Leveno universitete (Belgija) buvo įteikti apdovanojimai už mokslinius tyrimus, mokslą ir naujoves medicinos ir sveikatos apsaugos srityje.

Europos Sąjungos programos „Horizontas“ pagrindinis 1 mln. eurų apdovanojimas skirtas Švedijos „P&M Venge AB“ ir Nyderlandų „Philips Electronics“, drauge sukūrusiems proveržio technologiją, leidžiančią mažiau kaip per dešimt minučių iš piršto kraujo nustatyti bakterinį užkratą ir pasakyti ar ligonį galima gydyti be antibiotikų. Antibiotikai paprastai naudojami tik bakterinių infekcijų atvejais, prie virusinių jie neveiksmingi. Ši technologija padės mažinti perteklinį antibiotikų vartojimą. Tikimasi, kad šį lengvai prieinamą tyrimą pacientams bus pradėta taikyti dar iki 2018 m.

Norintiems dalyvauti „Horizontas“ programoje nebuvo nurodyti jokie konkretūs metodai ar techninės detalės, pareiškėjams palikta visiška laisvė sugalvoti efektyviausius būdus spręsti labiausiai Europos piliečiams rūpimas problemas. Piniginiais prizais siekiama skatinti inovacijas ir padėti įveikti pagrindinius visuomenės sveikatos iššūkius.

ES Sveikatos ir maisto saugos komisaras Vytenis Andriukaitis įteikė apdovanojimus nevyriausybinėms organizacijoms (NVO), kovojančioms su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms. Apdovanojimai sveikatos srityje skirti NVO už pagirtinas iniciatyvas, kuriomis siekiama mažinti atsparumo antimikrobinėms medžiagoms keliamą pavojų žmonių sveikatai.

20 tūkst. eurų pirmasis apdovanojimas atiteko Europos vartotojų organizacijai „Beuc“ už kampaniją „Iš ūkio tau“ (angl. „From farm to you“), kurios metu visuomenė buvo informuojama apie atsparumo antimikrobinėms medžiagoms priežastis, aiškinama, kaip kenksminga vartoti per daug šių medžiagų tiek gyvuliams, tiek žmonėms. Antrasis – 15 tūkst. eurų apdovanojimas atiteko Antibiotikų gelbėjimo aljansui (angl. Alliance to save our antibiotics), trečiasis – 10 tūkst. eurų – Pasauliniam kovos su atsparumu antimikrobinėms medžiagoms aljansui (angl. World alliance against antibiotic resistance) už kampaniją „Išsaugokime antibiotikus“ (ang. „Acting to preserve antibiotics“).

Atsparumas antimikrobinėms medžiagoms – tai auganti pasaulinė grėsmė ir didelė socialinė bei ekonominė našta. Prognozuojama, kad jei nebus imtasi neatidėliotinų veiksmų, dėl šios priežasties iki 2050 m. mirčių skaičius kasmet sieks kelis milijonus, o pasaulio ekonomikai bus padaroma žalos už daugiau kaip 90 trilijonų eurų. Todėl atsparumo antimikrobinėms medžiagoms problema jau tapo ir politiniu ES prioritetu.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė