Policijos reforma bus tęsiama, bet taisoma (0)

VRM nuotr.

VRM nuotr.

Vidaus reikalų ministerija įvertino pokyčius policijoje ir Policijos departamentui pateikė siūlymus, kaip pakoreguoti tolesnius veiksmus.

Išanalizavusi statistinius ir kitus duomenis Vidaus reikalų ministerija mato šias pagrindines pokyčių grėsmes: ateityje gali mažėti ištiriamų smulkių nusikaltimų, tarnybą palieka labiausiai patyrę pareigūnai, pareigūnų bendruomenėje vyrauja įtampa ir susipriešinimas, menksta prevencinė veikla.

Be rizikų, nustatyta ir labai apčiuopiama pokyčių nauda: policija greičiau reaguoja į įvykius, trumpėja lengvai išaiškinamų nusikaltimų tyrimo laikas, policijoje sumažėjo vadovaujančių pareigūnų skaičius, reikšmingai didėjo mažiausiai uždirbančių pareigūnų atlygis.

„Suprantu, kad inicijuoti pokyčius yra tikras iššūkis. Sutarėme su generaliniu policijos komisaru, kad jis imsis atitinkamų siūlomų korekcijų“, – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Apčiuopiamai padidėjus nepatyrusių pareigūnų atlygiui, nepadidėjo patyrusių pareigūnų atlygis. Dėl to atsirado priešprieša tarp pareigūnų“, – pridūrė E. Misiūnas.

Vidaus reikalų ministerija Policijos departamentui siūlo:

– užtikrinti, kad policijos teritoriniuose padaliniuose būtų pakankamas skaičius pareigūnų funkcijoms įgyvendinti. Peržiūrėti ir sulyginti pareigūnų darbo krūvius, proporcingai spręsti darbo užmokesčio klausimus;

– daugiau dėmesio skirti mokymams ir kvalifikacijai kelti, stiprinti policijos prevencinį darbą ne tik reaguojant ir užkardant įvykius, bet ir palaipsniui didinant bendruomenės pareigūnų skaičių.

„Policija yra pavyzdys, kaip drąsiai reikia imtis veiksmų, kurie jau davė apčiuopiamų ir teigiamų rezultatų. Noriu pabrėžti, kad tinkama policijos veikla yra tiesioginė generalinio komisaro atsakomybė, kurią jis asmeniškai prisiėmė“, – sako vidaus reikalų ministras E. Misiūnas.

Ministras teigia girdintis ir pareigūnų balsą, todėl atkreipia dėmesį, kad būtina stiprinti vidinę komunikaciją, taip mažinant įtampą policijos bendruomenėje.

Sutarta, kad Policijos departamentas kas ketvirtį pristatys ministerijai pokyčių tarpinius rezultatus, derins tolesnius veiksmus su ministerijos pokyčių valdymo grupe ir tarsis su socialiniais partneriais.

Policijos pertvarka jau dalinai įgyvendinta 53 policijos komisariatuose iš 63.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė