Pasirašytas partijų susitarimas dėl šalia Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės (0)

LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

LMA Vrublevskių bibliotekos nuotr.

Visų Lietuvos parlamentinių partijų lyderiai pasirašė susitarimą dėl bendrų veiksmų sprendžiant  šalia Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės (AE) klausimus. Susitarime pripažįstama, kad nesaugiai ir vos 40 km nuo Lietuvos sostinės Vilniaus statoma Astravo AE yra grėsmė Lietuvai, ir sutariama, kad būtina imtis visų reikiamų veiksmų grėsmei sumažinti.

Aštuonių partijų lyderių pasirašytame susitarime žadama vieningai paremti įstatymą, kuris jėgainę pripažintų nesaugia ir uždraustų Lietuvos rinkoje prekiauti Astravo AE pagaminta elektra.

„Šiuo susitarimu visos svarbiausios Lietuvos politinės jėgos pareiškia, kad netoli Vilniaus  statoma branduolinė elektrinė Lietuvos visuomenei yra nepriimtina ir valstybė įpareigojama padaryta viską, kas nuo mūsų priklauso, kad jėgainė nebūtų toliau statoma ir į mūsų rinką nepatektų joje pagaminta elektros energija“, – sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Susitarime pažymima, kad būtina stiprinti parlamentinės diplomatijos pastangas, kad kitos šalys ir tarptautinės organizacijos prisijungtų prie Lietuvai svarbių nuostatų dėl Astravo AE.

Pasirašyti nacionalinį partijų susitarimą ir suvienyti jėgas ginant Lietuvos nacionalinio saugumo interesus buvo sutarta sausio 19 d. Užsienio reikalų ministerijoje.

Lietuvos Vyriausybė teigia, kad  statant Astravo AE nesilaikoma saugumo ir aplinkosaugos standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė