Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas netenka pareigų (7)

Sraigtasparnis_kam.ltBaigus tarnybinį patikrinimą dėl planų Lietuvos karinius sraigtasparnius remontuoti Rusijoje, Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis nusprendė, kad šiuo metu nuo pareigų nušalintas Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas negalės toliau eiti šių pareigų.

Priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius „Mi-8“ Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, ir galimai pažeidė Kariuomenės drausmės statutą.

„Turima medžiaga rodo, jog sprendimas remontuoti sraigtasparnius ir skirti tam lėšų buvo priimtas su sąlyga, kad remontas nebus vykdomas Rusijos teritorijoje ar šios šalies tiekėjų. Plk. A. Navickas, būdamas aukščiausiu Lietuvos karinių oro pajėgų pareigūnu, neužtikrino 2016 m. vasario 9 d. ministerijos Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakytos politinės nuostatos – neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje įgyvendinimo. Nacionalinis saugumas nesuderinamas su laisvu politinių nuostatų traktavimu“, – sakė krašto apsaugos ministras R. Karoblis.

Ministras pasirašė du su šiuo sprendimu susijusius įsakymus: vieną, kuriuo nutraukiamas iki šiol galiojęs A. Navicko nušalinimas nuo pareigų, ir antrą, kuriuo jis perkeliamas į rezervą.

Dėl A.Navicko galimai padaryto drausmės pažeidimo ministras pavedė Krašto apsaugos ministerijos Generaliniam inspektoriui atlikti tarnybinį patikrinimą.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija tuomet taip pat įspėjo, kad sraigtasparnių remontas Rusijoje būtų kirtęsis su Europos Sąjungos sprendimais dėl sankcijų Maskvai ir Lietuvos užsienio politika.

Kas ir kur remontuos kariuomenės sraigtasparnius, bus nuspręsta po artimiausio Gynybos resursų tarybos posėdžio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė