Lietuva skirs nuo karo nukentėjusiai Avdijivkai 80 tūkst. eurų (2)

URM nuotr.

URM nuotr.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 10 dieną lankosi Rytų Ukrainos miestuose Kramatorske ir Avdijivkoje, kurios gyventojai nukentėjo nuo karo veiksmų.

Ministras susitiko su Avdijivkos miesto administracijos vadovu Pavlo Malyhinu, Donecko srities civilinės administracijos vadovu gubernatoriumi Pavlo Zebrivskiu, Ukrainos kariais ir pagalbą teikiančiais darbuotojais, miesto gyventojais, bendravo su Avdijivkos mokyklos mokiniais.

„Atvykome išreikšti solidarumą su žmonėmis, kurie gyvena praktiškai ant fronto linijos ir praeitą savaitę patyrė intensyvius apšaudymus. Norėjome patys įsitikinti, kokia saugumo situacija Rytų Ukrainoje ir iš pirmų lūpų sužinoti, kokios pagalbos reikia čia gyvenantiems žmonėms“, – sakė L. Linkevičius.

„Matėme sugriautus pastatus, Rusijos remiamų separatistų apšaudytus daugiaaukščius gyvenamuosius namus. Tokie vaizdai sukrečia. Tai baisūs nusikaltimai“, – pažymėjo ministras.

„Akivaizdu, kad Rusijos tebesitęsianti agresija prieš Ukrainos žmones ir jos remiamų separatistų vykdomi apšaudymai pažeidžia Minsko susitarimus. Sankcijos Rusijai turi būti išlaikytos. Tai yra svarbu siekiant visiško Minsko susitarimų įgyvendinimo. Tai svarbu ir moraliniu požiūriu“, – lankydamasis Avdijivkoje sakė Lietuvos ministras.

L. Linkevičius pažymėjo, kad nuo karo nukentėjusiems žmonėms reikia nuolatinio dėmesio ir paramos.

Ministras informavo, kad reaguojant į paaštrėjusią humanitarinę situaciją Rytų Ukrainoje (Avdijivkoje ir aplinkiniuose rajonuose) Lietuva šią savaitę skyrė 40 tūkst. eurų Tarptautiniam Raudonojo Kryžiaus komitetui humanitarinei pagalbai Ukrainai medikamentams ir vaistams įsigyti. Taip pat bus paskirta dar tiek pat vėliau.

Iš viso Lietuvos valstybinės institucijos 2014–2016 metais yra suteikusios paramos Ukrainai už 8,3 mln. eurų. Taip pat aktyviai paramą Ukrainai teikia nevyriausybinės organizacijos ir Lietuvos žmonės.

Ministras taip pat aplankė humanitarinės pagalbos teikimo punktus Avdijivkoje  bei bendravo su šio miesto mokiniais.

Avdijivkos mokyklos mokiniai ir mokytojai pažymėjo Ukrainos žmonių juntamą meilę Lietuvai. Mokyklos pradinių klasių mokiniai artėjančios Valentino dienos proga iš širdelių padarė medį, kuriame surašyti širdingi linkėjimai Lietuvos žmonėms ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė