Berlyno kino festivalyje pristatomas ir lietuviškas kinas (0)

Filmo Stebuklas filmavimo momentai_www.inscript.lt

Filmo „Stebuklas“ filmavimo akimirkos | ww.inscript.lt nuotr.

Vasario 9 d. Berlyno kino šventėje prasidėjusiame tarptautiniame kino renginyje „Europos filmų mugė“, lankytojai kviečiami užsukti į Lietuvos skyrių, kuriame pristatomas Lietuvos kinas, mokestinė lengvata kino gamybai bei naujausi lietuvių kūriniai. 

Devynias dienas truksiančiame renginyje pusšimtis mūsų šalies kino kūrėjų lietuviškų filmų stende dalinsis kino naujienomis, pristatys festivalius, rinkos privalumus, projektus, dalysis patirtimi, tirs bendradarbiavimo galimybes. Taip pat kaip ir kasmet su kino profesionalais iš viso pasaulio bus dalinamasi žiniomis apie naujausius lietuviškus filmus. 124 kino kūriniai, iš jų 14 skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, yra aprašyti specialiame Lietuvos kino centro išleistame dvikalbiame leidinyje „Lietuviški filmai 2016 – 2017“. Leidinio skaitmeninę versiją galima rasti internete.

Specialiuose kino industrijos profesionalams skirtuose seansuose bus parodytas lietuviškas režisierės  Eglės Vertelytės filmas „Stebuklas“ ir bendros Estijos, Lietuvos ir Latvijos gamybos režisieriaus Valo Tomla (Vallo Toomla) filmas „Apsimetėliai“ („Pretenders“) (Estija).

Filmų kūrėjai tikisi, kad po seansų, į kuriuos kviečiami tarptautiniai kino platintojai, pardavimo agentai, festivalių programų sudarytojai bus užmegzti ryšiai su potencialiais filmų pirkėjais ir festivalių rengėjais.

„Stebuklas“ yra lietuvių kompanijos „In Script“ ir bulgarų „Geopoly Film“ bendros gamybos filmas, kurio siužetas perkelia į 1992 metus. Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, bankai bankrutuoja, infliacija auga. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus. Tačiau viskas pasikeičia, kai vieną dieną į kaimą atvažiuoja simpatiškas amerikietis. Filmo parengiamieji ir gamybos darbai dalinai finansuoti „Kūrybiška Europa“ MEDIA programos, Lietuvos kino centro ir Bulgarijos kino centro bei Europos kino rėmimo fondo „Eurimages“. Filmo premjera numatoma 2017 metų rudenį.

„Filmo baigiamiesiems darbams einant į pabaigą, prasideda filmo platinimo strategijos įgyvendinimas. Rasti tarptautinį pardavimo agentą yra vienas didžiausių iššūkių. Debiutinis filmas kitokia nei anglų kalba, neturintis tarptautinės premjeros festivalyje retai užsitikrina tarptautinį atstovavimą. Esu labai laimingas, kad „Stebuklas“ nuo šiol turi tarptautinį pardavimų agentą – kompaniją „Wide“, kuri pristatys filmą festivalyje uždarų rodymų ir privačių susitikimų metu. Tai parodo filmo tarptautinį potencialą. Tikiuosi, kad renginio metu pavyks rasti festivalį tarptautinei filmo premjerai, o įvairių šalių platintojai susidomės filmo komerciniu platinimu,“ – teigia filmo prodiuseris Lukas Trimonis.

Pradedantiesiems kino kūrėjams skirtame renginyje „Berlinale Talents“  dalyvaus trys lietuviai: aktorė Aistė Diržiūtė, režisierius Jonas Trukanas ir prodiuserė Gabija Siurbytė. Jų, kino projektas „Užgesus šviesoms“ yra atrinktas į „Berlinale Talents“ trumpametražių filmų vystymo programą.

Šiemet į „Berlinale Talents“ pakviesta 250 jaunų kūrėjų iš 71 pasaulio šalies. Jiems buvo pasiūlyta teikti projektus, kurie atlieptų šių metų renginio šūkiui „Courage. Against all odds“ (liet. „Drąsa. Prieš visa kas neįprasta“). Atrinktasis kino projektas „Užgesus šviesoms”  buvo pristatytas 2016 metų rudenį Vilniuje vykusiame „Baltic Pitching Forum.“

„Tikiuosi, kad šioje programoje pavyks sėkmingai pasistūmėti vystant filmo scenarijų bei suratsi potencialius partnerius. Kadangi „Berlinale Talents“ dalyvauju antrąkart, tai žinau, jog tai yra renginys, kuris tiesiog labai įkvėpia nesustoti ir judėti tolyn,“ – teigia Jonas Trukanas.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė