Žmonės vis aktyviau praneša apie teršiančius aplinką srutomis (0)

tarsa srutomis_am.lt

Tarša srutomis | am.lt nuotr.

Pastaruoju metu Valstybinė aplinkos apsaugos tarnyba (VAAT) gauna nemažai gyventojų pranešimų apie aplinkos taršą srutomis ir skystu mėšlu. Apie tai praėjusį mėnesį sulaukta net 19 skambučių. 2016-ųjų sausį tokių skambučių buvo perpus mažiau. Nors vasaris dar tik prasidėjo, o jau gauti 5 pranešimai apie taršą srutomis. Beveik visi gauti pranešimai pasitvirtino.

Aplinkosaugininkai primena, kad pagal mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimus nuo lapkričio 15 d. iki balandžio 1 d. draudžiama skleisti laukuose mėšlą ir srutas, o skleisti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės draudžiama bet kokiu atveju.

Už šių reikalavimų pažeidimus fiziniams asmenims gresia iki 230 eurų bauda, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – iki 430 eurų. Už pakartotinį pažeidimą bauda smarkiai padidės. Be to, teks atlyginti aplinkai padarytą žalą.

Apie įvykius, susijusius su galimu aplinkos teršimu, aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus gyventojai gali bet kuriuo paros metu pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112 arba VAAT tel. (8 5) 273 2995.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė