Moksleivius atrasti savąjį Lietuvos pažinimo kelią kviečia „Žinuolis“ (0)

M. Kašinskaitės nuotr.

M. Kašinskaitės nuotr.

Kiekvieną pirmadienį teatro studijos „Pijaus Palėpė“ patalpose  (Antakalnio g. 64, Vilniuje) vyksta etnokultūros studijos „Žinuolis“ užsiėmimai vaikams ir paaugliams.

Šiuo metu „Žinuolio“ dalyviai, kartu su LJR nariais, ruošiasi Vasario 28-tąją vyksiančiai Užgavėnių šventei. Jaunieji žinuoliai jau pradėjo kurti savo kaukes ir mokytis Užgavėnių papročių ir tam laikui skirtų dainų! Pasiruošimas šventei tik įsibėgėja!

„Lietuvos Jaunimo Ramuvos (LJR) narius vienija baltiška pasaulėžiūra ir meilė protėvių papročiams. Kiekvienas narys savaip atradęs šią bendruomenę savus talentus ir svajones į ją atsinešė ir todėl ji yra tik tiek gyva, darni ir sėkminga, kiek kiekvienas jos narys yra gyvoje darnoje su savo bendražygiais. Iš daugelio kartu atliktų darbų, surinktų žinių ir sukauptos patirties kilo mintis pasidalinti tuo ką turime geriausio su aplinkiniais ne tik kalendorinių švenčių ar renginių metu. Taip gimė etnokultūros studija „Žinuolis“, – pasakoja viena iš studijos įkūrėjų Asta Valiukevičienė.

„Žinuolio“ mokomąsias programas rengia Devyniaragio Romuvos vaidilė, teatro pedagogė, Asta Valiukevičienė ir Lietuvos Jaunimo Ramuvos narys, anglų kalbos ir muzikos mokytojas Tomas Aleknvačius. Tačiau veiklos užtenka kiekvienam LJR nariui.

Etnokultūrinės studijos „Žinuolis“ užsiėmimai | J. Jasiūno nuotr.

Etnokultūrinės studijos „Žinuolis“ užsiėmimai | J. Jasiūno nuotr.

Kartu su istorijos ir etnologijos žiniomis kiekvieną esamą ir naujai prisijungsiantį „Žinuolio“ dalyvį pasieks ir praktiniai šių žinių pritaikymo būdai amatų, muzikos, šokio, meno ar kito aktyvaus pažinimo forma. Žinuoliai dalyvauja ne tik paskaitose ir praktiniuose užsiėmimuose, bet ir ekskursijose po įvairius gamtinius objektus, istorinio paveldo vietas – piliakalnius, gamtos paminklus, bet ir po Lietuvai svarbias vietas – pilis, muziejus ir pan.

Taip pat, į „Žinuolį“ planuojama pakviesti dar daugiau amatininkų, menininkų, religijotyrininkų, filosofų, muzikantų, istorikų ir įvairių kitų specialybių atstovų, kurie pasidalintų savo žiniomis apie Lietuvą, jos praeitį ir neįkainojamą paveldą, su visais žinių ištroškusiais „Žinuoliais“. Kiekvienas toks susitikimas tai galimybė kiekvienam etnokultūrinės studijos dalyviui sužinoti kas iš tikrųjų slypi po istorijos skraiste, kaip gyveno mūsų protėviai ir ko mes galime iš jų pasimokyti šiandien. Rengti ir įgyvendinti šias veiklas kaip tik ir padeda visi LJR nariai.

Etnokultūros studija „Žinuolis“ – tai etninių žinių, menų ir aktyviojo lietuvių tautos bei valstybės pažinimo įvairiapusių veiklų derinimas ir žinių įgijimas. „Žinuolyje“ laukiami visi – prisijungti gali kiekvienas!“ – ragina etnokultūros studijos įkūrėjai.

Etnokultūrinės studijos „Žinuolis“ užsiėmimai | J. Jasiūno nuotr.

Etnokultūrinės studijos „Žinuolis“ užsiėmimai | J. Jasiūno nuotr.

„Kiekvieną pirmadienį „Žinuolio“ bendruomenė renkasi Antakalnio g. 64, Vilniuje, teatro studijos „Pijaus Palėpė“ patalpose. Jei esi 11-15 metų amžiaus – lauksime tavęs nuo 15.30 val. O jei esi 16 ir vyresnis – ateik 18.00 val. ir pradėk savąjį Lietuvos pažinimo kelią!“ – kviečia prisijungti visus norinčius „Žinuolio“ vadovė Asta Valiukevičienė.

Užsiėmimai visam mėnesiui kainuoja 15 EUR, bet galima ateiti ir į pavienius užsiėmimus, kurie kainuoja 5 EUR.

Daugiau žinių apie „Žinuolio“ veiklą ir būsimus užsiėmimus galima rasti čia.

Kategorijos: Etninė kultūra, Istorija, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Mes baltai, Naujienos, Šventės, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė