Gaisras Prancūzijos atominėje elektrinėje galėjo kilti dėl trumpo jungimosi (video) (0)

Flamanvilio atominė elektrinė | youtube.com stop kadras

Flamanvilio atominė elektrinė | youtube.com stop kadras

Prancūzijos šiaurėje esančioje Flamanvilio atominėje elektrinėje driokstelėjo sprogimas, po jo kilo gaisras. Penki žmonės apsinuodijo dūmais, tačiau sunkių sužeidimų išvengė.

Incidentas įvyko ne jėgainės branduolinėje zonoje, todėl radioaktyvios taršos grėsmės nėra, pranešė pareigūnai.

Po sprogimo jėgainės 1-asis reaktorius buvo išjungtas. Praėjus dviem valandom po sprogimo, paskelbta, kad avarija likviduota. Vietos pareigūnų teigimu, pirminė sprogimo priežastis trumpas jungimasis. Jie taip pat pabrėžė, kad sprogimas nebuvo sukeltas tyčia, rašo „Ouest France“.

Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija pranešė, kad yra gauta oficiali informacija iš TATENOS informacijos apsikeitimo apie branduolines avarijas sistemos, kad Prancūzijoje Flamanvilio branduolinėje elektrinėje 1 bloko turbinų salėje įvyko sprogimas ir iš karto po jo gaisras.

Taip pat pranešama, kad nėra jokių radioaktyviųjų medžiagų išmetimų į aplinką: šis incidentas nėra nei radiologinis, nei branduolinis.

Tuo metu Radiacinės saugos centras pranešė, kad net jeigu ir būtų nutekėjusios radioaktyvios medžiagos, Lietuvai grėsmės jos nekeltų, nes atstumas tarp valstybių yra per didelis.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė