Jaunimas bendrai dainuodamas sutartinę švęs Lietuvos gimtadienį (audio) (1)

Sutartines dainavimas.Amzinoji ugnis_jaunimo romuvos nuotr

Vilniaus mokyklų bendras sutartinės dainavimas. „Amžinoji ugnis“ | rengėjų nuotr.

Lietuvos jaunimo ramuva jau antrą kartą kviečia kitaip atšvęsti Lietuvos gimtadienį. Vasario 14 dieną 12 valandą prie Karaliaus Mindaugo paminklo (šalia Lietuvos nacionalinio muziejaus) Vilniuje jau antrą kartą įvyks akcija „Amžinoji ugnis“, kurioje daugiau nei 400 moksleivių su mokytojais giedos ką tik išmoktą sutartinę.

Renginio metu net 15 mokyklų moksleiviai kartu su mokytojais ir Lietuvos jaunimo ramuvos nariais susirinks prie Karaliaus Mindaugo paminklo nešini valstybės ir savo mokyklų vėliavomis. Trumpai parepetavę, renginio dalyviai Lietuvą pasveikins giedodami sutartinę „Čiūto, čiūto čiūtyta čiūto“. Vėliau skambės dar ne viena sutartinė iš jaunimo ramuvos giedorių lūpų.

„Idėja vasario 16-ąją atšvęsti tokiu būdu kilo per anglų pamoką pamačius pasaulinę iniciatyvą Virtual Choir. Nusprendžiau,  kad tą patį reikia pakartoti su sutartine ir taip atsiliepti į Prezidentės kvietimą išradingai švęsti Vasario 16-ąją. Užsiminęs draugams supratau, kad daug moksleivių niekada nėra dainavę ar girdėję sutartinių, todėl tokią iniciatyvą nusprendžiau perkelti į tikrovę,“ – sakė renginio sumanytojas ir rengėjas Lukas Stakėla.

Lietuvos jaunimo ramuva važinėja po įvairiausius Lietuvos kampelius ir susitinka su moksleiviais dainuoti sutartinių. Šias išvykas vainikuos bendra sutartinė aikštėje prie Karaliaus Mindaugo paminklo.

„Renginio tikslai labai įvairūs – siekiame supažindinti jaunąją kartą su UNESCO paveldu – sutartinėmis bei išmokyti jas dainuoti. Taip pat paminėti Vasario 16-ąją išskirtinai – sukuriant didžiausią gyvą sutartinę Lietuvoje. Siekiame atgaivinti lietuvių dainavimo tradiciją, kai liaudies dainos buvo vienas svarbiausių mūsų gyvenimo dalių,“ – vardijo L. Stakėla.

Norėdami prisijungti ir daugiau sužinoti, skambinkite : telefonu +37068890379, el paštu lietuvos.ramuva@gmail.com

Mokyklų ar organizacijų prašome užpildyti preliminarią registracijos formą.

Norintiems pasimokyti prieš atvykstant į minėjimą:

Merginų dainavimas:

Vyrų dainavimas:

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė