Londone įvyks filmo apie Lietuvos šauktinius savanorius pirmoji peržiūra (video) (0)

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Sustabdyta vaizdo įrašo akimirka

Būsimą sausio 7 dieną, antradienį, Londone bus pristatomas režisierės Neringos Medutytės dokumentinis filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ (angl. „Waiting for invasion“) apie Lietuvos pasiruošimą gynybai bei pirmuosius šauktinius savanorius, rašoma pranešime spaudai.

Atnaujinus privalomąją karo tarnybą režisierė kartu su komanda fiksavo devynių mėnesių pirmųjų šauktinių savanorių Dragūnų batalione Klaipėdoje pasiruošimą, kalbino prezidentę Dalią Grybauskaitę, filmavo NATO pajėgų integravimo vadavietėje. Taip pat kūrėjai bendravo su savanorių šeimomis, filme paviešinama daug istorinės medžiagos apie okupacijos padarytą žalą.

Londone gyvenanti režisierė ir žurnalistė N. Medutytė sako, kad prieš dvejus metus pasklidus naujienoms, kad Lietuva dėl didėjančios agresijos turi stiprinti savo gynybą, situacija atrodė labai nerami. „Grįžau į Lietuvą ir iš esmės norėjau suprasti, kas vyksta mūsų šalyje bei kuo plačiau ir kuo aiškesne kalba apie tai papasakoti pasauliui. Mums klaidingai atrodo, kad mūsų dabartinė ir praeities istorija žinoma. Didžioji dalis žmonių net pačius skaudžiausius faktus apie Lietuvą girdi pirmą kartą. Tad savanoriai šauktiniai, kurie seka savo senelių pėdomis ir nori ginti tėvynę, stebino labai daug ką“,- sako N. Medutytė.

Pagrindinis filmo prodiuseris Jamesas Roganas, kompanijos „Rogan Productions“ vadovas, nuolat kuriantis didiesiems kanalams tokiems kaip BBC, „Channel 4“, jau kartą lankėsi Lietuvoje ir „BBC World“ dokumentiniam filmui „Jos istorija: moterų revoliucija“ (angl. „Her Story: The Female Revolution“) apie įtakingiausias pasaulio moteris filmavo Lietuvos prezidentę D. Grybauskaitę.

„Tai filmas apie jaunąją europiečių kartą, kuriai šiuo metu tenka neeiliniai iššūkiai. Du filmo herojai, įkvėpti šalies istorijos, prisijungia prie kariuomenės ir mokosi ją ginti karo atveju. Neringa sukūrė itin subtilų ir labai įžvalgų filmą, kuris nufilmuotas ir sumontuotas itin kinematografiškai ir leidžia ne tik susipažinti su istorija, bet ir pasimėgauti kinu“, – sako J. Roganas.

Filmas bus pristatytas prestižiniame „Frontline“ klube (angl. Frontline Club), kuris buvo įkurtas žodžio laisvei skatinti ir jungia žurnalistus, režisierius, kino operatorius bei fotografus.

Prie filmo dirbo tarptautinė komanda iš Jungtinės Karalystės, JAV bei Lietuvos.

Vasario 15 d. filmas bus rodomas per „Al Jazeera English“ kanalą.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė