Valstybinė kultūros paveldo komisija siūlo daugiau dėmesio skirti Piliakalnių metams (0)

Valstybine kultūros paveldo komisija

Daugiau dėmesio Piliakalnių metams | Valstybinės kultūros paveldo komisijos nuotr.

Praėjusią savaitę vykusio posėdžio metu Valstybinė kultūros paveldo komisija, vertindama Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos pateiktus 2017 metų programų projektus, rekomendavo daugiau dėmesio skirti Piliakalnių metų įprasminimui.

Valstybinei kultūros paveldo komisijai buvo patiekti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos programos „Lietuvos kultūros paveldo išsaugojimas, aktualizavimas ir populiarinimas, valstybinės kalbos apsauga“ priemonių projektai. Programų projektams pritarta, tačiau pasiūlyta atsižvelgi į Lietuvos Respublikos Seimo nutarimą 2017-uosiuos metus paskelbti Piliakalnių metais.

Valstybinė kultūros paveldo komisija akcentavo, kad piliakalniai yra Lietuvos valstybingumo pamatai, o jų tankumas yra vienas didžiausių pasaulyje. Skaičiuojama, kad piliakalnių mūsų šalyje būta apie 1000, o iki šių dienų išliko ir saugoma apie 850. Įvertinus šių archeologinio paveldo objektų svarbą, Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos rekomenduota planuojamų metų veikloje teikti pirmenybę projektų, susijusių su Lietuvos piliakalnių apsauga, įgyvendinimui.

Valstybinė kultūros paveldo komisija informuoja, jog Piliakalnių metų aktualizavimui, kartu su  Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos koordinuojamais renginiais ir kitais sklaidos projektais, 2017 metais yra numatyta skirti 410 tūkst. eurų.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė