Skatinama naudoti alternatyviuosius degalus (0)

Elektromobilio stotele SmartChargeBox_2._E. Gendrenaites nuotr

Elektromobilio stotelė | Gendrenaites nuotr.

Lietuvoje bus skatinama naudoti alternatyviaisiais degalais varomas transporto priemones ir plėtoti tam reikalingą infrastruktūrą, siekiant mažinti transporto priklausomybę nuo naftos ir sušvelninti poveikį aplinkai.

Ketinama iki 2022 m. Lietuvoje šalia europinių magistralių įrengti ne mažiau kaip 28 viešąsias didelės galios elektromobilių įkrovimo prieigas. Iki 2025 m. numatoma įrengti 10 viešai prieinamų suslėgtųjų gamtinių dujų degalų papildymo punktų.

Miestuose ir priemiesčiuose, kuriuose gyvena daugiau kaip 25 tūkst. gyventojų, bus įrengta 100 viešųjų elektromobilių įkrovimo prieigų ir iki 2020 m. – 9 suslėgtųjų gamtinių dujų degalų papildymo punktai.

 

Iki 2025 m. toks punktas bus įrengtas ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Už visų dujų degalų papildymo punktų plėtrą bus atsakinga Energetikos ministerija.

Alternatyviųjų degalų naudojimas bus skatinamas didinant biodegalų įmaišymo normas iškastiniame kure, plečiant pažangių biodegalų naudojimą, plėtojant elektros naudojimą kelių ir geležinkelių transporte. Suslėgtąsias gamtines dujas ir biometaną bus siūloma naudoti viešojo susisiekimo autobusuose ir lengvuosiuose automobiliuose. Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste priimamuose jūrų laivuose taip pat  ketinama naudoti suslėgtąsias gamtines dujas.

Naudoti daugiau alternatyvių degalų skatina 2014 m. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė