Šienavimo talka ant Bridvaišio ežero ledo (1)

Talkininkai_vstt.lt

Talkininkai | vstt.lt nuotr.

Sausio 28 d. Tytuvėnų regioninio parko direkcija jau trečią kartą surengė žiemos šienavimo talką. Nuo ledo paviršiaus šalinti pernykščių nendrių stiebai,  gelbstint ežerą  nuo užžėlimo.

Bridvaišis – pats giliausias Tytuvėnų regioninio parko teritorijoje esantis ežeras. Vietinių gyventojų ir lankytojų mėgstamas, lengvai pasiekiamas, viliojantis savo mėlynais vandenimis, salomis ir piliakalniu. Giliausioje vietoje ežero dugnas slepiasi 42 metrų gylyje, o pakrantės pakankamai seklios. Tokios vietos – puiki terpė plėstis nendrynams.

Nendrė – visiems gerai pažįstamas augalas. Vasarą jų sąžalynuose knibžda gyvybė, o žiemą jos tyliai šiurena linguojamos vėjo. Deja, užaugimas nendrėmis yra ir vienas ežerų senėjimą skatinančių veiksnių. Ypač greitai nendrės užgrobia seklesnius vandenis: plečiasi tolyn, atima paplūdimius. Puikias sąlygas nendrėms augti savo neapgalvota veikla skatina žmogus. Naudojamos trąšos ir kiti cheminiai junginiai patekę į vandenį, praturtina jį įvairiomis maistinėmis medžiagomis ir taip skatina nendrių augimą ir plitimą.

Šiemet jau trečią kartą organizuota žiemos talka, kurios metu nuo ledo paviršiaus šalinti pernykščių nendrių stiebai. Šaltuoju metų laiku, kuomet ledas leidžia prieiti prie nudžiuvusių sąžalynų, jas galima nupjauti ir pašalinti, taip užkertant kelią didžiulių biomasės kiekių patekimui į vandens telkinį.

Nendriu sienavimo talka ant Bridvaisiu ezero_rengeju foto

Nendrių šienavimo talka ant Bridvaišių ežero ledo | rengėjų nuotr.

„Tytuvėnų regioninio parko direkcijos darbuotojai drauge su gausiomis Tytuvėnų seniūnijos pajėgomis, žvejais bei vietiniais gyventojais kasmet atlieka šį darbą, o šiemet visi talkininkai dar buvo vaišinami ir žvejo R. Kalasausko išvirta gardžia žuviene.

Kova su šiais per sparčiai besiplečiančiais augalais vyksta keliais būdais, kurie priklauso nuo sezono. Šiltuoju metų laiku, kuomet jos augina naujas atžalas, brandina sėklas, jos pjaunamos po vandeniu ar raunamos, siekiant nualinti šaknis, užkirsti kelią jų brendimui, „paskandinti“ nendres, kurioms nupjovus paviršines dalis, augalas atsiduria visiškai po vandeniu“ – sakė Tytuvėnų regioninio parko kultūrologė Agnė Buchaitė.

Tytuvėnų regioninio parko direkcija dėkoja visiems, neabejingiems Bridvaišio ežero ateičiai ir kviečia aktyviai dalyvauti  direkcijos organizuojamose talkose, akcijose drauge puoselėjant mus supančią aplinką.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė