Vyriausybė siūlo supaprastinti žemės pirkimo tvarką (4)

zeme1_zum.lt

zum.lt nuotr.

Spaudžiama Europos sąjungos (ES) biurokratų Lietuvos Vyriausybė siūlo supaprastinti žemės pirkimo tvarką. Ketinama atsisakyti kvalifikacinių reikalavimų fiziniams ir juridiniams asmenims, kai šie žemės ūkio paskirties žemę perka ne pirmumo teise.

Anksčiau įsigyjant žemę buvo reikalaujama 3 metus vykdyti žemės ūkio veiklą, užpildyti žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaraciją, registruoti ūkį, turėti žemės ūkio išsilavinimo diplomą, įrodyti, kad 50 proc. pajamų gaunama iš žemės ūkio veiklos, ir pagrįsti ekonominį gyvybingumą. 

Žemės naudotojams ir kaimyninių žemės sklypų savininkams paliekama pirmumo teisė įsigyti parduodamą žemę. Siekiantiems pasinaudoti pirmumo teise siūloma palikti šiuos reikalavimus: fiziniams asmenims būtų keliamas tik registruoto ūkininko ūkio, o juridiniams asmenims – 50 nuošimčių pajamų iš žemės ūkio veiklos reikalavimas.

Nuo 2014 m. sausio 1 d. iki 2016 m. gruodžio 31 d. žemės ūkio paskirties žemės savininkai pateikė 64 622 pranešimus dėl žemės ūkio paskirties žemės pardavimo. Tik 2 užsieniečiai, kurie nebuvo Lietuvos piliečių sutuoktiniai, kreipėsi dėl leidimo įsigyti žemės ūkio paskirties žemę. Apie 70 nuošimčių žemės ūkio paskirties žemės pardavimo atvejų asmenys pageidavo pasinaudoti pirmumo teise.

Siūlymai parengti atsižvelgiant į Europos Komisijos pastabas. Naujai siūlomai tvarkai dar turės pritarti Seimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė