V. Sutkus: Siūlymai riboti verslo organizacijų patekimą į Seimą griautų socialinę partnerystę (1)

Valdas Sutkus | LVK nuotr.

Valdas Sutkus | LVK nuotr.

Žiniasklaidoje pasirodę Seimo vadovybės siūlymai riboti verslo organizacijų atstovų patekimą į Lietuvos Respublikos Seimą stebina socialinius partnerius bei žlugdo verslo ir valdžios bendradarbiavimo galimybes, teigia Lietuvos verslo konfederacija (LVK).

Kai kurie Seimo vadovybės atstovai antradienį pareiškė, kad apribojus asocijuotų verslo struktūrų atstovų vizitus, pavyks sumažinti lobistinių grupių daromą įtaką Seimo nariams. 

„Esame aktyvūs socialiniai partneriai, palaikome glaudų dialogą tarp verslo ir įvairių valdžios institucijų, kuriant verslo plėtrai palankią aplinką, pritraukiant į Lietuvą investicijas ir stiprinant  šalies ekonominę-socialinę pažangą. Numatomi bendravimo ribojimai – bloga žinia verslo bendruomenei, nes įvardyti siūlymai sėja nepasitikėjimą verslu, užkerta kelią konstruktyviam bendradarbiavimui. Jei Seimo nariai bijo dialogo su verslo organizacijomis ir nori užsirakinti Seime bei nieko neįsileisti, tai gal jiems vertėtų pagalvoti, ar tinkamai pasirinko savo karjerą? Seimas yra įstatymų leidžiamoji institucija, Seime taip pat yra įprasta rengti klausimus aktualiais teisėkūros klausimais, tad natūralų, kad verslo bendruomenė siekia su Seimo nariais kalbėtis dėl išleidžiamų įstatymų“, – sakė Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

V.Sutkus įsitikinęs, kad Seimas, kaip žmonių demokratiškai išrinkta šalies piliečių atstovybė, turi likti atviras ir geranoriškas visų visuomenės grupių bei organizacijų atstovams, o įvairūs izoliacionistiniai sprendimai būtų žalingi. 

„Verslo bendruomenė aktyviai prisideda prie įstatymų ir kitų teisės aktų projektų ir poveikio analizės. Mūsų deleguoti ekspertai nuolat diskutuoja, teikia argumentuotus siūlymus, dirba įvairiose darbo grupėse ir komitetuose. Vien per praėjusius metus pateikėme virš 150 pastabų, siūlymų ir vertinimų Vyriausybei bei Seimui verslui aktualiais klausimais. To nebūtų įmanoma, jei Seimas ar Vyriausybė vengtų dialogo su verslo bendruomene ar ribotų mūsų atstovų patekimą“, – argumentavo V. Sutkus.  

Pasak LVK prezidento, įvairūs siūlymai riboti patekimą į Seimą skamba ne pirmą kartą, tačiau tai būtų pirmas kartas, kai bandoma apriboti vien tik verslo atstovų patekimą. Toks žingsnis būtų akivaizdžiai diskriminacinis verslo bendruomenės atžvilgiu. 

Lietuvos verslo konfederacija yra didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvoje, atstovaujanti 29 verslo asociacijas ir 3,5 tūkst. įmonių. Jos drauge yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų, kas sudaro 15 proc. visų 1,3 mln. Lietuvos dirbančiųjų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė