„Trimitas“ sugraudino Hamburgą (nuotraukos) (0)

„Trimito“ pasirodymas | Alkas.lt, G. Statinio nuotr.

„Trimito“ pasirodymas | Alkas.lt, G. Statinio nuotr.

„Musikparade 2017“ vėl buvo sukvietusi Vokietijos žiūrovus gausiai rinktis į didžiausias šios šalies pramogų arenas pasižiūrėti įspūdingo pučiamųjų pasirodymo. Šis projektas – vienas sėkmingiausių koncertinių turų Europoje, kuriuose apsilanko šimtai tūkstančių šio žanro gerbėjų. Metų pradžioje šis muzikos paradas vyksta beveik visuose pagrindiniuose Vokietijos miestuose, o jo sėkmė glūdi žanrų įvairovėje: nuo tradicinio karinio marširuojančio orkestro su populiaria muzika iš kino filmų, folkloro, klasikos, džiazo iki šiuolaikinės rock ir pop muzikos, kurią atlieka viso pasaulio garsiausi orkestrai. Programą visuomet paįvairina solistai, ansambliai, šokėjai ir įvairių žanrų egzotiniai elementai.

Dažniausiai į šią muzikos šventė atrenkami septyni geriausi orkestrai iš įvairiausių šalių, kurie demonstruoja savo solinius pasirodymus žygiuojant, o po trijų renginio valandų visuomet būna bendras koncertas, kuriame visi orkestrai – apie 400 muzikantų, groja kartu, lydimi ugnies, lazerių ir fejerverkų šou. Festivalyje galima pamatyti unikalių kolektyvų, tokių kaip Italijos kalnų šauliai, kurie koncertuoja bėgdami, ar Nyderlandų orkestro, grojančio važiuojant dviračiais!

Šiemet Valstybinis pučiamųjų orkestras jau dešimtą kartą dalyvavo „Musikparade 2017“ festivalyje ir sausio 27 d. koncertavo Dortmundo „Westfalenhalle“, sausio 28 d. Kelno „Lanxess arena“, o sausio 29 d. Hamburgo „Barclaycard arena“, kurios laikomos didžiausiomis pramogų arenomis Vokietijoje, talpinančiomis iki 20 tūkstančių žiūrovų.

Šiemet kartu su orkestru „Trimitas“ (vadovas Deividas Staponkus, vyr. dirigentas Ugnius Vaiginis, choreografinės grupės vadovė Lilija Bernatavičienė) atvyko dar septyni orkestrai iš Škotijos, Moldavijos, Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos, Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų. Bendrame koncerte dalyvavo vokalistas Jens Sorensen, atlikdamas Franko Sinatros dainuotus kūrinius, puikiai imituodamas šį legendinį dainininką. „Musikparade“ festivalyje pernai dainavęs atlikėjas Carl Ellis, per praėjusias Šv. Kalėdas su orkestru „Trimitas“ atliko „Skrisk su manimi“  programą Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje ir sulaukė didelio pasisekimo. Gastrolės orkestrui reikalingos, kaip šviežio oro gūsis – iš jų „Trimito“ muzikantai parsiveža gerų įspūdžių, o kolektyvo vadovai – idėjų naujiems projektams, kuriuos vėliau sėkmingai įgyvendina.

Orkestro „Trimitas“ vyriausiasis dirigentas U. Vaiginis sakė: „Musikparade“ tikrai įspūdinga pučiamųjų instrumentų orkestrų šventė, kupina muzikos ir naujausių technologijų šou. Pasižyminti skirtingų šalių koloritu, nuolatos pulsuojančia pakilia publikos emocija ir lydima geros nuotaikos, nubraukianti tarp tautų bet kokias sienas, kviečianti vienytis ir kurti…“

Įspūdžiais dalijosi ir tolimėsnės sėkmės „Trimitui“ linkėjo Hamburgo lietuvių bendruomenės atstovė spaudai Evelina Kislych-Šochienė:  „Hamburgas susigraudino. Jo padangėje pasirodė tyros ir muzikalios lietuvių širdys. Nepavargusios, o vis dar spinduliuojančios ta artima lietuviška meile. Jos svetimoje šalyje išties stinga. Juk svetimas niekada netaps savu. Galima tik susidraugauti, bet vargu bau, ar tapti artimais. Šiandien muzikos paradas. Daug skirtingų kalbų, minčių. Su vienomis tavosios susitinka, su kitomis – susikerta. Nepažintas Hamburgas. Taip ir likęs tik nepažintu Vokietijos uostamiesčiu greitai, paradiškai prabėgtas. O čia juk išties yra ką pamatyti – be laivų ir statomų lėktuvų, laukia naujoji Elbės filharmonija. Laukia ir lietuvių, tačiau ne šį kartą, ne šiandien… Linkiu „Trimitui“ visuomet gyventi šokio ir jazz‘o ritmu. Niekada nenustokite svajoti ir keliauti! Baigiu rašyti tamsoje, stebint Jūsų pasirodymą! Viską darykite su drąsa ir su meile muzikai, nes tai Jūsų gyvenimas!“

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė