Sostinės meras kviečia Vilniaus mokyklas surengti K. Bradūno atminimo pamoką (0)

Kazys Bradūnas | xxiamzius.lt nuotr.

Kazys Bradūnas | xxiamzius.lt nuotr.

Vasario 10 dieną sostinės meras Remigijus Šimašius kviečia Vilniaus mokyklas surengti pamoką Kaziui Bradūnui atminti.

„Sostinės Taryba 2017-uosius  paskelbė poeto Kazio Bradūno metais. Patį pirmąjį savo poezijos rinkinį – „Vilniaus varpus“ – kūrėjas paskyrė Vilniui.  Kviečiu poeto 100-ojo gimtadienio išvakarėse, vasario 10 dieną, visose Vilniaus mokyklose surengti Kaziui Bradūnui skirtą pamoką ir taip pagerbti šios iškilios asmenybės atminimą“, – kvietė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

K. Bradūnas dar studijų metais Vilniuje būrė jaunuosius lietuvių rašytojus. Po Antrojo pasaulinio karo išeivijoje rūpinosi lietuvių literatūrinio ir kultūrinio gyvenimo rengimu, žemininkų kūrybos viešinimu. Moderni, bet žemei ir tradicijai ištikima jo poezija veikė okupuotoje Lietuvoje gyvenusių menininkų – Justino Marcinkevičiaus, Marcelijaus Martinaičio, Juditos Vaičiūnaitės, Sigito Gedos – kūrybą.

Atkūrus nepriklausomybę Bradūnas grįžo į Lietuvą ir įsiliejo į sostinės kultūrinį gyvenimą. Nuo 1994 m. buvo Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

Mokytojai, ruošdamiesi pamokai, kviečiami remtis Lituanistų sambūrio surinkta ir interneto svetainėje paskelbta medžiaga apie poetą Kazį Bradūną.  

Pėdos arimuos

Aš, pravertęs dobilienos plutą,
Tūkstančius pėdų po ja randu,
Kiekvienoj vagoj senolių būta,
Neišplovė jų nei laikas, nei vanduo.

Ir tėvai jom eidami neklydo,
Nepaklydo tarpe džiaugsmo ir kančių.
O dabar ir aš savąsias pėdas,
Ainių kelrodį, velėna užverčiu.

K. Bradūnas

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė