Molėtai 2016 m. pateko tarp pirmaujančiųjų pagal gyvenamų namų atnaujinimo spartą (0)

Molėtų miesto šventė 2012 m. | J.Bareikio nuotr.

Molėtų miesto šventė | J.Bareikio nuotr.

„Molėtai yra išskirtinė savivaldybė: esame netoli Vilniaus, turime gražią gamtą, kuri yra patraukli tiek Lietuvos, tiek ir užsienio turistams, – sako Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys. – Tai mus įpareigoja būti atsakingus, tinkamai elgtis su aplinka, gamta. Ir tai turime rodyti ne žodžiais, o realiais darbais.“

Praėjusiais metais Molėtų rajono savivaldybė pateko tarp šalies gyvenamųjų namų atnaujinimo lyderių. Penktąja vieta su dar viena savivaldybe besidalinantys molėtiškiai tuo metu skaičiavo jau 31 atnaujintą namą.

Iki 2013-ųjų metų Molėtai neturėjo kuo džiaugtis – atnaujintas buvo tik vienas daugiabutis namas.

Šiuo metu Molėtuose atnaujinti jau 42 daugiabučiai iš mieste esančių 122 namų. Nors tokia atnaujinimo sparta iš tiesų didelė, pasiekimai džiugina, savivaldybės meras S. Žvinys sako, jog daug svarbiau, ką iš to laimi savivaldybė ir žmonės.

„Savivaldybė tampa tvarkingesne, bendras miestelio vaizdas – kur kas patrauklesnis, nes nepaliekame be priežiūros ir aplinkos – atnaujiname pagal galimybes“, – sako meras, atkreipdamas dėmesį ne tik į besikeičiantį miesto vaizdą, kuris itin svarbus savivaldybei, suradusiai savo specifinę nišą, bet ir į kitas atnaujinimo vertes – mažiau sunaudojama elektros, mažesnės šilumos sąnaudos, mažesnės namų ūkių išlaidos šioms reikmėms.

Moletai_skulpturu parkas_alkas.lt

Molėtų skulptūrų parkas | alkas.lt nuotr.

Miestas tampa patrauklus jaunoms šeimoms ir svečiams

Praėjusiais metais buvo užbaigtas ir Molėtų stadionas. Dvejų metų savivaldybės pastangos, įtikinėjant Sporto departamentą ir Seimo narius, kad Molėtams reikia tokio objekto, davė vaisių: pavyko gauti finansavimą ir įgyvendinti projektą. Molėtų stadionas sutvarkytas kompleksiškai: įrengti teniso kortai, futbolo, lengvosios atletikos aikštės. Taigi miestas įgijo objektą, kuris ir molėtiškiams reikalingas, ir daugiau patrauklumo sukūrė, plėtojant Molėtų pasirinktą poilsio, ir įdomios veiklos laisvalaikiu kryptį.

Toliau vyksta Molėtų kultūros centro rekonstrukcija. Po vienu stogu įsikurs viešoji biblioteka, kultūros centras ir krašto muziejus. „Biblioteka jau persikėlė į naujas erdves, šviesiuose kabinetuose jau įsikūrė kultūros centro darbuotojai, geresnes sąlygas galime pasiūlyti ir atvykstantiems aktoriams, – sako meras S. Žvinys. – Liko įrengti koncertų salę ir patalpas krašto muziejui.“

Savivaldybė Molėtuose atnaujino šešias vaikų žaidimų aikšteles, mažieji molėtiškiai lanko jau atnaujintus vaikų darželius. Miestas tampa patrauklus jaunoms, vaikus auginančioms šeimoms. Ne vienas molėtiškių dirba sostinėje ir džiaugiasi gyvendami Molėtuose – dėl patogios ir jaukios socialinės aplinkos, kurią daugelis laiko geresne už Vilniaus. „Stebuklų nepadarėme. Tiesiog darome tai, ko reikia mūsų krašto žmonėms“, – tvirtina meras.

„Molėtai – čia viskas tikra“

moletu_meras Stasys Zvinys_savival. nuotr

Molėtų meras Stasys Žvinys | Molėtų savivald. nuotr.

Molėtai plėtojami kryptingai, nesiblaškant. Kraštas yra tinkantis poilsiui, tai yra padedantis atgauti žmogui dvasines ir fizines jėgas. Tai kraštas, kurio šūkis – „Molėtai – čia viskas tikra“. Tas šūkis gerai atitinka tikrovę.

„Mūsų gamta švari, yra daug miškų, ežerų, kaimo turizmo sodybų, nes rajone nėra pramoninių objektų, nėra chemizuoto žemės ūkio, – didžiuojasi Molėtais S. Žvinys. – Todėl labai esame patrauklūs turistams.“

Pastaraisiais metais pasikeitė ne tik Molėtų centras, bet ir seniūnijų vaizdas. Sutvarkyti parkai, kapinės, išvalyti tvenkiniai, sutvarkytos poilsio zonos, atliekų infrastruktūra. 2015 m. Molėtuose pradėtas įgyvendinti projektas „Žvejybos rojus“, kurio esmė – ežerų įžuvinimas, kuriami ir kiti reikalingi žvejams patogumai. Molėtai tai vertina kaip savo nišą, kurią yra pasirengę saugoti ir plėtoti.

Svarbiausias pasiekimas – pagreitį įgijęs gyvenamų namų atnaujinimas

Įvardindamas praėjusių metų savivaldybės pasiekimus, meras S. Žvinys sako, kad svarbiausias iš jų buvo renovacija, kurios nauda patikėjo žmonės. Tam reikėjo nemažai pastangų, reikėjo specialistų komandos, buvo pasitelkti ir mokslininkai iš VGTU.

Sėkmė savaime neateina, reikėjo įdėti labai daug darbo, kad žmonės patikėtų gyvenamų namų atnaujinimu. Mero pastebėjimu, kuo aktyviau valdžia įtikinėja, tuo labiau žmonės ima abejoti tuo, kas siūloma. Tad veikti reikėjo labai taktiškai. Savivaldybė surado bendrą kalbą su savo žmonėmis, Molėtuose jau užbaigti du namų atnaujinimo etapai, prasideda trečias.

„Džiaugiamės, kad pasinaudojome renovacija, kad buvome pirmieji, kad mums pakako piniginių išteklių, kuriuos valstybė, kaip kompensaciją iki 40 proc., skyrė daugiabučių namų butų savininkams. Vėliau įgyvendinant šį procesą, pradėjo ir pinigų trūkti, ir problemų ėmė atsirasti, – sako S. Žvinys. – Trečiajame renovacijos etape turime galimybę renovuoti dar 19 namų. Šis renovuojamų namų skaičius nustatytas atsižvelgus į rajono renovacijos tempus. Šiandien jau yra tokia situacija, kad gyventojų įtikinėti nebereikia, jie patys kreipiasi į savivaldybę, o prašymų jau dabar turime daugiau, negu nustatytas limitas – pradėti rengti investiciniai projektai.“

Molėtai.-raudoni murai_sekunde.lt nuotrjpg

Molėtai | sekunde.lt nuotr.

Miesto daugiabučių gyvenamųjų namų atnaujinimo projektai, viešųjų erdvių, viešosios paskirties pastatų projektai padėjo sutvarkyti kultūrinę, socialinę rajono infrastruktūrą ir ėmė keisti gyvenimo kokybę iš esmės. Nuošalėje neliko ir privatus verslas, kurio iniciatyva kuriasi kaimo sodybos, įgyvendinami poilsio ir pramogų projektai. Tai lemia bendras savivaldybės ir privataus verslo veikimas, kurio esmė – plėtoti pasirinktą rajono, kaip poilsinės vietovės, viziją.

„Kalbame, tariamės, skatiname, dalinamės informacija, – sako meras S. Žvinys. – Džiaugiamės, kad žmonės investuoja į mūsų kraštą, kuria labai reikalingą infrastruktūrą. Investuoti į Molėtus verta, nes turime gražią gamtą, atsakingus, tvarkingus ir svetingus žmones, gyvename prie pat Vilniaus ir esame atviri investuotojams.“

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė