Protesto prieš kailinius žvėrelius metu ūkininkai taip pat norėjo būti išgirsti (6)

Protestas prieš kailinius žvėrelius | Austės Korbutės nuotr.

Protestas prieš kailinius žvėrelius | Austės Korbutės nuotr.

Sausio 28 d. Vilniuje Gedimino prospekte vyko VšĮ „Tušti narvai“ eisena „Už gyvūnus“, kurios tikslas – uždrausti 150 mln eurų pajamų kasmet atnešančią ūkio šaką. Jos metu šalia aktyvistų su plakatais stovėjo ir aštuoni kailinių žvėrelių ūkių atstovai, kurie siūlė pasidomėti realia gyvūnų gerovės situacija žvėrelių fermose ir neklaidinti visuomenės pareiškimais apie neva gyvūnų patiriamas kančias ar žiaurų ūkininkų elgesį.

Kailinių žvėrelių fermų vadovai ir darbuotojai atsakė į praeivių klausimus apie kailinių žvėrelių auginimą bei kvietė atvykti į savo fermas.

Tyrimai rodo, kad po apsilankymo žvėrelių fermose jų veiklai pritaria net dvigubai daugiau žmonių nei iki apsilankymo. Be to, Lietuvoje kailininkystės srityje – fermose, jų įrangą gaminančiose įmonėse, fermų statybų, pašarų gamybos, kailių išdirbimo, siuvimo, pardavimo sektoriuose dirba apie 4 tūkst. žmonių, o atlyginimai gerokai viršija šalies vidurkį.

Prieš pajudant eisenai prie Vilniaus Katedros, susibūrę jauni Liberalų sąjūdžio atstovai, pasisakę už žmogaus teisę rinktis – dėvėti kailinius, ar ne – visgi eisenoje žygiavo.

Akcijos pradžioje gyvūnų teisių aktyvistai mėgino ignoruoti ūkininkus, tačiau išvydę juos prie LR Seimo rūmų apipylė įžeidinėjimais. Viena mergina net pasiūlė visiems 4 tūkst. kailių sektoriaus darbuotojų nusižudyti, kita tiesiog klykė fermos darbuotojai į veidą „žudikė“, o tuo tarpu fone, šalia paminklo vienas „laisvės gynėjams“, aktyvistas įjungė „dainą“ – keiksmažodžių tiradą su akompanimentu.

Pasak ūkininkų, nors atstovauti kitą nuomonę minios akivaizdoje itin sunku, tačiau gera jaustis išgirstu. „Džiaugiamės, kad atsirado žmonių, besidominčių tuo, kas iš tiesų vyksta fermose ir Lietuvos kaime, ne tik ieškančių progų parodyti priešiškumą, išlieti savo viduje sukauptą agresiją“, –  sako Ramūnas Ūksas, UAB „Farmers.LT“ vadovas . Kaip pasakoja Rytis Vasiliauskas, UAB „Minkuva“ valdybos narys, ypač smagiai nuteikė momentas, kuomet vienas iš eisenos dalyvių, priėjęs prie ūkininkų, nustebęs ištarė: „Jūs visai normalūs žmonės“.

Kategorijos: Laiko vinys, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė