Kviečiama užsirašyti į žinių varžytuves „Šimtmečio belaukiant“ (1)

ziniu turnyras _istorineprezidentura.lt

istorineprezidentura.lt nuotr.

Vasario 16-ąją Istorinėje Prezidentūroje bus švenčiama prasmingai, smagiai ir azartiškai! Tądien, 11 val. Audiencijų salėje vyks baigiamosios renginio „Šimtmečio belaukiant: 100 reikšmingiausių Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykių“ žinių varžytuvės.

Iki vasario 10 d. varžytuvių rengėjai kviečia istorijos mylėtojus burtis į komandas, užsirašyti ir pradėti pasiruošimą kovai dėl pagrindinio varžytuvių apdovanojimo  – kelionės „Triumfo kelias“ Šis apdovanojimas skirtas paminėti 80-ąsias Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės pergalės 1937 metų Europos vyrų krepšinio čempionate Rygoje metines.

Žinių varžytuvėse varžysis iš istorijos mėgėjų ir profesionalų sudarytos komandos. Komandos turės parodyti savo žinias, atsakydamos į klausimus, susijusius su 1918–1940 m. Lietuvos istorijos įvykiais. Varžytuves sudarys 5 ratai, kuriuose reikės gvildenti bendruosius, įdomiosios istorijos, vaizdo ir kitus klausimus. Varžytuvės bus parengtos pagal muziejaus internetiniame tinklapyje pateiktą renginio „Šimtmečio belaukiant: reikšmingiausi Pirmosios Lietuvos Respublikos įvykiai“ medžiagą.

Dalyvausiantiems siūloma būtinai susipažinti su:

  • I rato (1918–1922 m.) 25 daugiausia balsų surinkusiais įvykiais;
  • II rato (1923–1928 m.) 25 daugiausia balsų surinkusiais įvykiais;
  • III rato (1929–1934 m.) 25 daugiausia balsų surinkusiais įvykiais;
  • IV rato (1935–1940 m.) visais 100 įvykių.

Vėliausiai iki vasario 10 d. el. paštu info@istorineprezidentura.lt norintys dalyvauti turėtų pranešti savo komandos pavadinimą ir atsiųsti narių sąrašą. Rengėjai kviečia užsirašyti nedelsiant, nes komandų skaičius ribotas – užsirašymas gali būti sustabdytas ir anksčiau nei vasario 10 d.

„Mūsų bendra istorija skatina apmąstyti šiandienos prioritetus, pagalvoti, kaip elgtumėmės įvairiomis nenumatytomis aplinkybėmis ir suprasti, kad labai dažnai reikšmingiausi šalies įvykiai prasideda nuo mažų dalykų. Didžiuojamės savo šalies pasiekimais ir norime, kad viso pasaulio lietuviai dalintųsi šiuo jausmu!“ – kviesdami dalyvauti šiose varžytuvėse, sako šventės rengėjai.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė