Japonai jau laukia lietuviškos paukštienos (0)

Gaidys.vistos.vistiena.paukstiena_zum.lt

zum.lt nuotr.

Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) pasiekė žinia, kad nuo sausio 27 d., Lietuvos gamintojai gali eksportuoti paukštieną ir jos gaminius į Japoniją.

Paukštienos eksporto klausimų derinimas įgavo pagreitį praėjusių metų birželio mėnesį. VMVT pateikė Japonijos atsakingai įstaigai užpildytą rizikos vertinimo klausimyną, o 2016 m. gruodžio mėnesį buvo suderintas veterinarijos sertifikatas dėl paukštienos, jos pusgaminių ir gaminių eksporto iš Lietuvos.

Paukštieną eksportuoti leista keturioms Lietuvos įmonėms, kurios atitiko Japonijos veterinarijos reikalavimus. Tai – akcinė bendrovė (AB) „Kaišiadorių paukštynas“, AB „Vilniaus paukštynas“, kooperatinė bendrovė „Baltoji plunksnelė“ (Vilniaus r.) ir komanditinė ūkinė bendrovė (KŪB) „Arvi kalakutai“ (Marijampolė).

„Tai išties didelis pasiekimas, nes leidimus eksportui pavyko gauti per ganėtinai trumpą laiką. Paukštienos vertinimo procesas vyko greitai, nes su japonais dėl mėsos eksporto intensyviai bendradarbiaujame nuo 2013 m. Tikimės, kad iki šių metų kovo mėnesio bus baigtas derinti ir jautienos eksporto klausimas. Galime tik pasidžiaugti Japonijos kolegomis, ne vienerius metus trunkančiu kompetentingu ir sklandžiu bendradarbiavimu, taip pat džiugu, kad jie pasitiki Lietuvoje įdiegta maisto kontrolės sistema“, – sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas, einantis direktoriaus pareigas Deividas Kliučinskas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė