18-osios Vilniaus knygų mugės tema: Lietuviški ženklai pasaulyje (1)

Vilniausknygumuge.lt nuotr.

vilniausknygumuge.lt nuotr.

Vasario 23 – 26 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5, Vilnius) vyksiančios Vilniaus knygų mugės tema atskleis mugės lankytojui, kiek daug lietuviškų vardų garsina Lietuvą pasaulyje. Lietuviški ženklai – tai Lietuvos žmonės, išsibarstę po daugelį pasaulio žemynų, savo kūryba, mokslu, atradimais, idėjomis turtinantys kitų šalių kultūrą, meną ar mokslą, o tuo pačiu paliekantys ryškius pėdsakus ir įvairialypiame Lietuvos kultūros paveiksle. 2017-ųjų Vilniaus knygų mugė mėgins atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje bei juos perskaityti, o tuo pačiu – pamatyti kiek daug esame atradę, sukūrę, patyrę, kiek daug pasaulyje yra Lietuvos.

Birutė Galdikas, Emanuelis Levinas, Jonas Mekas, Jurgis Mačiūnas, Samuelis Bakas, Stasys Eidrigevičius, Mirga Gražinytė Tyla, Ona Šimaitė, Tomas Venclova, Algirdas Julius Greimas, Marija Gimbutienė, Violeta Urmanavičiūtė Urmana, Kristina Sabaliauskaitė, Jurgis Baltrušaitis, Ignas Šeinius, Dalia Staponkutė, Valdas Papievis bei daugelis kitų – tai Lietuvos šviesuolių išausto pasaulio paveikslas, kurio pasakojimai bus nagrinėjami Vilniaus knygų mugėje, artėjant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Vilniaus knygų mugė tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje, didžiausia knygų mugė Baltijos šalyse. Mugėje svarbiausia – skaitytojai, autoriai, knygos, bendravimas ir kultūriniai renginiai. Mugės dalyviai – leidyklos, knygų prekybininkai, užsienio šalių kolektyviniai stendai, mokslo institutai, aukštųjų mokyklų leidybos centrai, visuomeninės organizacijos, kultūros centrai, žiniasklaidos priemonės, muziejai ir galerijos, kt. Pagrindinis Vilniaus knygų mugės bruožas – plati kultūrinė programa, kuri per keturias dienas pristato apie 400 įvairaus žanro renginių.

Vilniaus knygos mugės socialinė misija – skaitymo skatinimas.

Mugėje kasmet dalyvauja apie 300 leidyklų iš Lietuvos ir užsienio šalių, mugę per keturias dienas aplanko virš 60 tūkstančių lankytojų. Bendras Vilniaus knygų mugės plotas – virš 15 tūkstančių kv.m. Mugės metu vyksta knygų pristatymai, susitikimai su Lietuvos ir užsienio rašytojais, veikia meno parodos, diskusijų klubas, bibliotekų erdvė, įrengiamos televizijos ir radijo studijos, vyksta poezijos skaitymai Literatų svetainėje ir kiti renginiai.

Knygu muges logo

Kuo ypatinga VILNIAUS KNYGŲ MUGĖ?

Vaikų literatūros salėje pristatomos Lietuvos ir užsienio leidėjų knygos, skirtos vaikams ir paaugliams. Vaikai čia taip pat gali žaisti ir skaityti, o jiems skirti renginiai vyksta specialiai įrengtoje scenoje.

Dailininkės Sigutės Chlebinskaitės rengiamoje kūrybinėje studijoje „Tu gali sukurti knygą“ ir maži, ir dideli kviečiami dalyvauti interaktyviose dirbtuvėse, skaitymuose, susitikimuose su knygų vaikams kūrėjais, iliustruotojais iš Lietuvos ir užsienio. Kūrybinė studija įsikūrusi 4-oje Vaikų literatūros salėje.

Forumas – LRT studija. Nuolatinis mugės partneris – Lietuvos radijas ir televizija – tiesiogiai iš Forumo-LRT studijos transliuoja radijo laidas, filmuoja renginius ir  interviu su rašytojais, menininkais, kuria reportažus. Forume kasmet susitinka ir diskutuoja Diskusijų klubo dalyviai, garsūs Lietuvos ir užsienio kultūros, meno ir mokslo žmonės. Tai rimtų temų, intelektualaus pokalbio erdvė.

Muzikos salė. Renginio organizatorė Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA ir šiais metais kviečia visus į jau tradicine tapusią muzikinę mugės erdvę, kurioje savo naujausius albumus, vinilo plokšteles, koncertinius turus pristatys garsiausi Lietuvos muzikantai. Mugės lankytojai turės galimybę ne tik įsigyti naujausius muzikinius įrašus ar bilietus į koncertus, bet svarbiausia galės betarpiškai pabendrauti su mylimiausiais muzikos kūrėjais ir atlikėjais, kurie gerbėjų lauks savo stenduose ir muzikinių pokalbių metu.

Literatų svetainėje ilgaisiais penktadienio ir šeštadienio vakarais skaitomos eilės su muzika.

Bibliotekų erdvė.  Lietuvos bibliotekininkų kuriama atvira ir kitokia biblioteka be sienų. Tai dar viena skaitymo, bendravimo ir renginių erdvė.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

 1. Lietuvišką dvasią po ženklintais (“отмеченный”) pakišinėt… svarbu. Išmintinga.

  Slėpkim ir toliau,
  visą žymiojo Napoleono Ordos, Šopeno mokinio Paryžiuje paveldą nuo pat Alžyro, per Alpes ir …Miro apylinkę,
  per jo pusseserę – rašytoją PAJAUTĄ (kunigaikštytę Konstanciją Skirmuntaitę), su visomis Jono Šliūpo knygomis
  užatlantėje išleistomis… užmirškime, išmeskime …отмеченныйм”” visokiems vencloviniams, leviniams,
  meka-mačiūniniems ir kitokiems ‘mekentojams pasaulietiškųjų menų”, užleiskim, užleiskim. kai Vilniaus tramvajuje,
  o gal Kauno… šiandien, – praleiskim, įsileiskim į Klaipėdos tramnajų, šiandien.. JIEMS pirmenybė:
  visuose visuose, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, visų Lietuvos miestų tramvajuose. Eik, užleisk vietą, ten dabar
  tyčia, mandagiai, nuolankiai graudžiai.. “pagerbdamas”

  …nerandi gal stotelės lietuvi, visoje Lietuvoje …pasiklydai, – čia juk vien tramvajai, vien отметKA, – “ženkli-lietuviška-žmogiška” venclovinė, levininė, meka-mačiūninė, visiems visiems tramvajams stotelė – “DIDYSIS VAMZDIS”
  įlipi,
  išlipi,
  užlipi,
  nulipi…
  ohoho kokia erdvė, – talpinanti sutalpinanti visus lankytojus, visus, neaplenkianti nei vieno, netgi paties nuolankiausio
  …tramvajuojanti šia “vamzdine” stotele, per kultūrą, per meną, per gyvą UNESCO (Vilniaus erdvių) paveldą,
  o vairininkai… tie patys nuožmiai pragmatiški, finansiškai ir politiškai “įtvariaus”… jie – UŽ VAMZDĮ…
  neatsako, jie su JUO, – matomai nekalba; kas gi jie, ar A, ar B, ar D, o gal net G, bet regis R su tąja K ženkliai
  vardais-pavardais atspindį, visų mūsų vargetų, varganų KulTramVajų šalį, – su viena stotele, – “ženklia” VAMZDY.

  Brrrrrrrr, kaip
  kraupu… jei tai tiesa, tikrove, – be
  meno
  muzikos
  poezijos
  papročių ir
  paveldo net mokslinės minties
  lietuviškosios, nuo pat K.Simonavičiaus,
  – visų 1831 ar 1863 m. sukilimų, ar prieškario, pokario
  paveldu “otmetkomis” netgi pirmąjį “Lietuvių laikraščio” Peterburge
  vaizdinį, dvasią, ar Silvestro Baltramaičio, ar Julijos Pranaitytės su
  A. Miluko, J. Čerskio, I. Domeikos, A. Vištelio-Višteliausko
  nuo pat Kolymos ar Čilės-Argentinos tolių… per pat Filadelfiją
  pėdsakus u ž š l a v i n ė j a n t i.
  Nenušluos !
  Ir iš po “bibliotekų erdvių”
  į “vamzdynines erdves” n e į v a r y s 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė