Kviečiama dalyvauti vilkų ir lūšių apskaitoje (0)

Lusies pedsakai_Grazutes RP nuotr

Lūšies pėdsakai | Gražutės RP nuotr.

Sausio 31 d. ir vasario 2 d.  numatoma Vilkų ir lūšių apskaitą atlikti vienu metu visuose Lietuvos miškuose, esant tinkamoms gamtinėms sąlygoms. Vilkų ir lūšių apskaita atliekama skaičiuojant jų pėdsakus sniege. Jei oro sąlygos būtų nepalankios, apskaitą numatoma nukelti į vasario 7 ir 9 d.

Apskaitos laikas nustatomas sausio – kovo mėnesiais, esant nuolatinei, naujai sniego dangai. Apskaita vykdoma du kartus. Sprendimas dėl apskaitos vykdymo laiko bus priimtas sausio 30 d.

Vilkas (Canis lupus), remiantis Buveinių direktyva (92/43/EEC), yra įtrauktas į antrąjį ir ketvirtąjį šios direktyvos priedą kaip griežtai ES saugoma rūšis.

Paprastoji lūšis labai reta, įrašyta į Lietuvos raudonosios knygos 1(E) kategoriją.

Vilkų ir lūšių apskaitą vykdys valstybės įmonių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Apskaitoje, be valstybės įmonių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojų, gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti norintys asmenys.

Pagrindinis visuomenės įtraukimo į apskaitą tikslas – raginti domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais.

Norintys dalyvauti apskaitoje turėtų apie tai pranešti VĮ miškų urėdijai ar valstybinio gamtinio rezervato direkcijai, pasirinkdami girininkiją ir dieną, kurią ketina dalyvauti apskaitoje.

Platesnė informacija apie išankstinės registracijos ir dalyvavimo apskaitoje sąlygas skelbiama VĮ miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų tinklalapiuose.

Dalyvauti apskaitoje gali visi norintys!

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė