Ketinama iš pagrindų peržiūrėti vaiko teisių apsaugos sistemą ir centralizuoti ją (0)

socmin.lt nuotr.

socmin.lt nuotr.

„Laukti nebėra ko, reikalingi esminiai ir greiti pokyčiai vaiko teisių apsaugos srityje“, sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis po šiandien Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvykusio aukšto lygio pasitarimo dėl vaiko teisių apsaugos. Pasitarime ministrai nusprendė iš esmės reformuoti sistemą, kuri padėtų išaiškinti ir preventyviai užkardyti smurto prieš vaikus atvejus.

Linas Kukuraitis pabrėžė, kad problemų sukelia tai, jog vaiko teisių apsaugos specialistai apkrauti daugeliu funkcijų, o bendrų standartų, kurie būtų keliami jų darbui, iki šiol nėra. Visos žinybos – nuo savivaldybių iki teisėsaugos – pripažįsta, kad trūksta ne vien bendradarbiavimo tarp specialistų, bet ir informacinių registrų suderinamumo. „Mes derinome esminius tarpusavio sąveikos principus. Vienas iš jų – registrai. Jais nesidalinama arba dalinamasi nepakankamai“, – teigė L. Kukuraitis.

„Taip pat turime skatinti ir įvesti komandinį darbą vietos savivaldoje su šeimomis. Tai yra staigi pagalba ekspertų iš visų sistemų – tiek socialinių, sveikatos, psichologo ir kitų, kurie staigiai reaguotų, diagnozuotų situacijas ir darytų sprendimus“, – dar vieną uždavinį įvardijo ministras. „Kitas dalykas peržiūrėti vaikų teisių apsaugos tarnybos funkcijas, jas išgryninti, nes jų yra labai labai per daug. Norisi vaikų teisių apsaugos skyriams suteikti nepriklausomą funkciją santykyje su savivalda – jas centralizuoti, kad vaiko teisių apsauga turėtų balsą vietos savivaldoje ir visuomenėje“, – teigė ministras.

Jo teigimu, Vyriausybėje artimiausiu metu bus priimtas nutarimas, kuriuo bus nustatytas algoritmas, kaip turi bendradarbiauti įvairios tarnybos, siekiant apsaugoti vaikus – jame bus nubrėžtos aiškios ribos, kas už ką atsakingas ir kas ką turi daryti.

Taip pat, pasak ministro L. Kukuraičio, ketinama iš pagrindų peržiūrėti vaiko teisių apsaugos sistemą ir centralizuoti ją.

Pasitarime dalyvavo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Ministro Pirmininko patarėjas Elvinas Jankevičius, Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė, generalinis prokuroras Evaldas Pašilis, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, teisingumo viceministras Donatas Matuiza, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pasak ministro L.Kukuraičio, pirmieji pokyčiai turėtų būti padaryti per artimiausias kelias savaites.

Šiuo metu Socialinės apsaugos ir darbo ministerija su nevyriausybiniu sektoriumi intensyviai dirba, siekdami pateikti Seimui Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, kuris siųs aiškią žinią, kad smurtas prieš vaikus yra netoleruotinas ir baustinas reiškinys, bei numatantį prevencinio darbo kryptis įvairiose srityse. Jis turi būti pateiktas Seimui vasario 14 d.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė