Seimas rinksis į neeilinę sesiją – vaiko teisių apsaugos įstatymų svarstymui (0)

Rima Baškienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Rima Baškienė | Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Sausio 27 d. Lietuvą apskriejusi sukrečianti žinia apie keturmečio berniuko mirtį nuo, kaip įtariama, berniuko patėvio ir motinos smūgių, Seimo valdyba paskelbė vasarį šaukianti neeilinę sesiją Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui priimti. Neeilinė Seimo sesiją numatoma sušaukti vasario 14–15 d. Joje bus svarstomi parengti vaiko teisių apsaugos įstatymai.

Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė sako, kad lankantis ir aiškinantis Kėdainiuose, įvykusio šiurpaus keturmečio berniuko nužudymo atvejį, išryškėjo daugelio institucijų darbo ir teisės aktų spragos.

„Galima jau kitą savaitę surengti labai skubų neeilinį posėdį ir žvelgiant į praeitį kaltinti vieni kitus, kalbėti apie problemą, tačiau akivaizdu, kad kalbėjimo ir mitingų bei pavienių sprendimų jau neužtenka – būtinas sistemiškas problemos sprendimas, kuris reikalauja visų institucijų susitelkimo, kad būtų pateikti įstatymų projektai ir darbo tvarkos, kurios veiktų ir neleistų pasikartoti tokiems nežmoniškiems atvejams“, – sako R. Baškienė.

Pasak R. Baškienės būtina gauti Kėdainių savivaldybėje atlikto šios nelaimės tyrimo išvadas, būtina įvertinti policijos ir prokuratūros veiksmus. Reikalingos Socialinės apsaugos ir darbo bei kitų ministerijų išvados dėl neefektyvių poįstatyminių aktų ir konkretūs pasiūlymai bei įstatymų projektai ir, žinoma, nuoseklus veiksmų planas Vaiko teisių apsaugos užtikrinimui.

„Tai padarysime greitai, bet atsakingai ir apgalvotai“, – tikina Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja R,. Baškienė.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė