Garsūs žemaičiai sulaukė padėkos (0)

telsiai.lt nuotr.

telsiai.lt nuotr.

Sausio 26 d., magiškoje aplinkoje Vilniuje, visai greta Aušros vartų, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pakvietė susitikti visus projekto „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ ambasadorius. Susitikimo tikslas – perduoti „Dėkingumo perlus“ ir mero, Telšių miesto seniūno Kazio Lečkausko bei Žemaičių draugijos pirmininko Stasio Kasparavičiaus pasirašytus liudijimus negalėjusiems dalyvauti baigiamajame renginyje gruodžio mėnesį.

„Ačiū, kad atėjote, ačiū, kad nepasididžiavote. Dėkoju už tai, jog visus metus garsinote Telšius. Ir ne tik visus metus, bet ir prieš Telšiams tampant Kultūros sostine, ir dabar. Jūsų palaikymas mums labai svarbus“, – į atvykusius žemaitiškai kreipėsi rajono vadovas.

Oficialiame mero priėmime dalyvavo Telšių – Lietuvos kultūros sostinės 2016 Šokio ambasadorius baleto primarijus Nerijus Juška, Literatūros ambasadorė profesorė Viktorija Daujotytė, Muzikos ambasadorius profesorius Donatas Katkus, Etnokultūros ambasadorė etninės kultūros puoselėtoja, televizijos laidos „Gero ūpo“ vedėja daktarė Loreta Sungailienė, Kūno kultūros ambasadorius Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos Garbės prezidentas, Lietuvos krepšinio federacijos vykdomojo komiteto narys Vydas Gedvilas, Teatro ambasadorė kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė. Kartu su meru atvyko projekto „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“ vadovas Linas Ulkštinas ir vyriausioji režisierė Laimutė Pocevičienė, Savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Eglė Barčauskienė.

Pasidžiaugta, kad prie projekto ypač daug dirbo, jėgų bei energijos negailėjo ir savęs netausojo aktorė N. Narmontaitė bei etnomuzikologė L. Sungailienė. Pajuokauta, kad N. Narmontaitė taip ir nespėjo pasimatuoti Kultūros sostinės karūnos bei apdaro.

„Pasidabinti Kultūros sostinės suknele ir užsidėti karūną didelio noro nebuvo, aš puikiai jaučiausi vilkėdama Žemaitės rūbus, įsikūnydama į ją“, – kalbėjo aktorė ir prisiminė, kad Seime per parodą taip įsijautė į vaidmenį, jog akimirkai sustingo tarytum tikra skulptūra, o pajudėjusi suglumino ne vieną praeivį.

Susitikime aptarti prabėgę metai, profesorė V. Daujotytė kiekvienam dalyvavusiam įteikė savo naujausias žemaičių ir lietuvių kalbos poezijos knygas, kurias išleido L. Sungailienės mamos Danutės Mukienės vadovaujamas Regionų kultūrinių iniciatyvų centras. „Tai Loretos mamos dovana visiems Jums“, – džiaugėsi profesorė ir prisipažino, kad, nors ir nedaug dalyvavo renginiuose viso projekto metu, tačiau visuomet širdimi buvo su Telšiais.

Kas pažįsta D. Katkų, žino, kad jo kompanijoje – nenuobodžiausi. Puikiai praleistas laikas ir šmaikštūs muziko pasakojimai pozityviai nuteikė. Be to, susitikimas davė gerų rezultatų – rugpjūčio 19 d. planuojamas Šv. Kristoforo kamerinio orkestro ir D. Katkaus koncertas Žemaitijos sostinėje.

Už pagalbą bei palaikymą viso projekto metu L. Ulkštinas ir L. Pocevičienė padėkojo merui P. Kuizinui, jam įteikė dailininkės Giedrės Slavinskienės kurtas sąsagas su tautiniais elementais, E. Barčauskienei padovanojo tautodailininkės Sigitos Dacienės nertas riešines.

Atsisveikinant su ambasadoriais, kiekvienam jų įteiktas šviežios naminės duonos kepalėlis, atvežtas iš Telšių.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė