Išleista G. Žumbakienės knyga „Senieji Lietuvos gėlių darželiai“ (0)

Virselis_Senieji_Lietuvos_darzeliai

Viršelyje: Statybų meistras Jonas Žukauskas su mama Uršule Žukauskiene. Mama darželyje pasitinka sūnų, grįžtantį iš darbų Mažeikiuose. 1935 m., Papušų k., Guostagalio ap., Pakruojo r. | J. Žukausko nuotr.

Lietuvos liaudies buities muziejaus (LLBM) etnologė  Gražina Žumbakienė išleido knygą „Senieji Lietuvos gėlių darželiai“.

Gražina Žumbakienė gimė 1948 m. Biržų rajone. Nuo 1972 m. dirbdama LLBM G. Žumbakienė surinko daug medžiagos apie senųjų Lietuvos sodybų gėlių darželius, daržus, sodus, sodybų medžius, kambarines gėles, augalų naudojimą per apeigas ir jų reikšmę. Pirmoji ėmė gilintis į Lietuvoje mažai tyrinėtą etnobotanikos sritį ir ją plėtoti.

Į šią knygą sugulė didžioji dalis G. Žumbakienės sukauptos medžiagos apie senuosius Lietuvos gėlių darželius: linksmi ir liūdni žmonių pasakojimai, ketureiliai, dainos, legendos apie puošnius, kvapnius ir gydančius augalus, iš kartos į kartą perduodamos žinios apie jų panaudojimą buityje ir vartojimą gydymui.

Knygoje pateikiama vertinga ir gausi medžiaga ne tik atskleidžia lietuvių šimtmečiais saugotas tradicines vertybes, praturtina Lietuvos etnokultūros fondą, bet ir yra svarbi mūsų tautos tapatumo suvokimui bei kaip Europos kultūrų nematerialaus paveldo dalis.

Knygą galima įsigyti muziejaus kasoje – L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškės. Kaina – 12 Eur. Kasų tel. nr. 8 346 47237.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė