Aptartas išmokų suvienodinimas ES, eurobiurokratinės naštos mažinimas bei žemės saugikliai (0)

Bronius Makauskas ir Vokietijos ambasadore Jutta Schmitz

Lietuvos Žemės ūkio ministras Bronius Makauskas ir Vokietijos ambasadorė Juta Šmit | zum.lt nuotr.

Sausio 25 d. žemės ūkio ministras Bronius Markauskas bei viceministras Rolandas Taraškevičius susitiko su Vokietijos ambasadore Juta Šmit (Jutta Schmitz) ir jos pavaduotoju Michaeliu Morgenstern (Michael Morgenstern). Susitikimo metu buvo aptartos žemės ūkio aktualijos bei prioritetai ir Lietuvos – Vokietijos bendradarbiavimas.

Dvišaliai prekybiniai Lietuvos – Vokietijos santykiai sėkmingai plėtojami daugelį metų, neabejojama, kad  perspektyvoje šis bendradarbiavimas taps dar glaudesnis.

Susitikimo metu žemės ūkio ministras iškėlė tris svarbius klausimus, apie kuriuos, pasak jo, būtina kalbėtis visuose lygmenyse – žemės pardavimo saugiklius,  skirtingas išmokas Europos Sąjungos ūkininkams bei biurokratijos naštą.

„Tiek Lietuvai, tiek Vokietijai yra aktualus žemės ūkio paskirties žemės supirkimas spekuliaciniais tikslais. Stambios finansinės kompanijos siekia supirkti žemes tam, kad gautų tiesiogines išmokas ir šitaip pasipelnytų. Norėtųsi, kad šis klausimas būtų svarstomas kuo plačiau, o priimtas sprendimas tiktų visoms ES šalims. Turi būti horizontalūs saugikliai, apsaugantys žemę nuo spekuliacinių veiksmų“, – neabejoja ministras.

Dėl šiuo metu galiojančių nuostatų, nustatančių profesinių įgūdžių ir kompetencijos reikalavimus privačios žemės ūkio paskirties žemės įgijėjams, nesuderinamumo su ES laisvės ir laisvo kapitalo judėjimo principais, Europos Komisija 2015 m. pradėjo ES teisės pažeidimo procedūrą ir pareikalavo atsisakyti perteklinių bei neproporcingų reikalavimų žemės ūkio paskirties žemės įgijėjams.

Ambasadorė J. Šmit pritarė, kad tai sudėtingas klausimas, kurio derinimas ir nagrinėjimas pareikalaus nemažai laiko, tačiau išsakė viltį, kad bus priimtas visiems priimtinas sprendimas.

Kiti ne mažiau jautrūs klausimai, keliantys daug diskusijų Lietuvoje ir visoje ES – skirtingos išmokos Sąjungos ūkininkams bei milžiniška biurokratizmo našta ūkininkams.

„Yra daug priežasčių, kodėl ta parama nėra vienoda visų šalių žemdirbiams, tačiau Lietuvos ūkininkai norėtų matyti šviesą tunelio gale – norėtume žinoti, kada galime tikėtis išmokų suvienodinimo. Manome, kad konkurencinės sąlygos turi būti vienodos visų šalių ūkininkams. Taip pat svarbu išspręsti biurokratijos problemą tiek čia, Lietuvoje, tiek visoje ES. Atstovaujame kaimo žmonėms, visi esame bendrosios ES politikos dalis, tačiau neįmanoma ignoruoti labai didelės ūkininkams tenkančios biurokratinės naštos. Sunkiai suvokiama, kad ūkininkai turi praleisti visą dieną prie popierių, o ne dirbti savo ūkyje. Esame nauja Vyriausybė, turime daug ambicijų pagerinti viešojo sektoriaus darbą bei mažinti biurokratiją, tikiuosi, kad mums pavykus įgyvendinti šiuos tikslus ES turės pavyzdį, kaip kovoti su „popierizmu“ ir darbo neefektyvumu“, – kalbėjo B. Markauskas.

Taip pat ministras pabrėžė derybų dėl naujojo finansinio laikotarpio (nuo 20120 m.) svarbą Lietuvai, nors šiandien prognozuoti, kaip bus, turint galvoje Brexit ir ES valstybėse laukiančius rinkimus, yra sunku. Ambasadorė J. Šmit pažadėjo, kad ambasada suteiks visokeriopą pagalbą tarpininkaujant, taip pat pabrėžė globalų  visų ES šalių bendradarbiavimą sprendžiant žemės ūkio ministro B. Markausko įvardintas problemas.

Ambasadorė J. Šmit Lietuvoje dirba nuo 2014 m. rugpjūčio.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė