A. Tyla. Trečius metus laukiu atsakymo iš LRT (29)

Prof. Antanas Tyla | lma.lt nuotr.

Prof. Antanas Tyla | lma.lt nuotr.

Beveik prieš trejus metus kreipiausi į Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją (LRT) dėl Laisvės kovų, kaip mūsų tautos valstybinės tapatybės raiškos ir jos sklaidos žiniasklaidoje. Kreipimąsi išsiunčiau 2014 03 21 d. Jokio atsakymo nesulaukiau.

Manau, kad šis klausimas buvo, yra ir bus svarbus ir reikšmingas pilietiniam ir patriotiniam stiprinimui. Todėl norėčiau kreipimąsi paskelbti Jūsų dienraštyje.

***

Kreipimasis į Lietuvos Radijos ir Televizijos komitetą

Šįmet sukanka 70 metų nuo masinės lietuvių tautos antisovietinės ginkluotos rezistencijos pradžios (1965 m. kovo 16 d. žuvo paskutinis ginkluotą pasipriešinimą tęsęs partizanas Antanas Kraujelis). Ginkluotos kovos tikslas buvo Lietuvos Nepriklausomos Valstybės atkūrimas.

Ilgametėje Laisvės kovoje žuvo apie 20 tūkst. kovotojų, ryšininkų, ir kita tiek buvo kalinami sovietiniuose konclageriuose, daug jų artimųjų buvo ištremta į Sibirą ir atšiaurius SSRS regionus. Sunku įsivaizduoti kiek šiame pasipriešinime be kovotojų dalyvavo vaikų, paauglių, jaunuolių, suaugusių, partizanų tėvų, senelių.

Prisimenant šį didvyrišką mūsų tautos laisvės kovotojų pasipriešinimą sovietiniams okupantams, siūlau Lietuvos Radijo ir Televizijos komitetui pradėti pilietinę akciją: kiekvieną savaitę, sakysim, ketvirtadienį ar kitą kurią savaitės dieną parinktu laiku (pvz.,  19 val.) per LR ir LTV, 20-30 min. skaityti Lietuvos partizanų atsiminimus, jų dalinių dokumentus, periodinių leidinių ištraukas, Lietuvos Laisvės Kovotojų 1949 02 16 deklaraciją ir jos įgyvendinimą, signatarų ir partizanų biografijas.

Tokios laidos padėtų mūsų Laisvės kovas įprasminti jaunimo savimonėje, skatintų jaunimo ištikimybę valstybinei laisvei ir pagarbą Laisvės kovotojams.

2014 03 20

Autorius yra istorikas, archeografas, habilituotas daktaras, profesorius

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė