LVŽS komitetai pradėjo vyriausybės priemonių plano aptarimą (0)

LVŽS komitetai pradėjo vyriausybės priemonių plano aptarimą | LVŽS nuotr.

LVŽS komitetai pradėjo vyriausybės priemonių plano aptarimą | LVŽS nuotr.

Sausio 25 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Socialinių reikalų komiteto susitikimu su Socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu prasidėjo LVŽS programinių nuostatų perkėlimo į ruošiamą Vyriausybės priemonių planą kontrolės etapas.

Kaip sakė Seimo narys ir LVŽS Socialinių reikalų komiteto narys Tomas Tomilinas, Vyriausybėje baigiamas ruošti priemonių planas bus pagrindinis įrankis ir Vyriausybės iniciatyvų kalendoriaus pagrindas, todėl LVŽS įdėmiai stebi jo rengimo vyksmą ir nuolat dalyvauja diskusijose.

LVŽS komiteto susitikime su Socialinės apsaugos ir darbo ministru buvo aptarti Vyriausybės programos socialinės politikos priemonių plano metmenys ir pasikeista nuomonėmis dėl pasirinktų pirmenybinių klausimų. Tikimasi, jog tokie susitikimai leis užtikrinti, jog Vyriausybės veikla tinkamiau įgyvendintų LVŽS programines nuostatas.

„Nuo pirmadienio kaip Seimo atstovas dalyvauju Briuselyje vykstančiose aukščiausio lygio diskusijose apie siekius keisti Europos Sąjungos socialinę politiką, todėl susitikime Vilniuje asmeniškai pristačiau naujausias tendencijas kuriant Europos socialinių teisių ramsčio mechanizmus. Kitas, Lietuvai gal net aktualesnis klausimas – intensyvios derybos dėl Darbo kodekso projekto tobulinimo, kurios turi būti pasiekti finišą kiek įmanoma greičiau“, – sakė Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys T. Tomilinas.

Susitikime dalyvavę LVŽS partijos nariai, koalicijos partnerių atstovai teigiamai įvertino pateikto priemonių plano metmenis, atkreipė dėmesį, kad socialinė politika yra tiesiogiai susijusi su bendrąja ekonomikos politika. Tai pagaliau pripažįsta ir Europos komisija. Tad, pavyzdžiui, skatinant investicijas, gerinant verslo aplinką negalima leisti, kad išlaidos socialinei politikai ir bendras BVP perskirtymas per biudžetą mažėtų. Mažėti gali tik valdymui skirtos išlaidos. Tikimasi, jog Vyriausybės planuojamos priemonės leis palengva didinti valstybės vaidmenį perskirstant lėšas ir mažinant socialinę atskirtį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė