Įvardinti „Oskaro“ apdovanojimams atrinkti trumpametražiai filmai (video) (1)

Moteris_ir_konduktorius_rengeju nuotr

Filmo „Moteris ir konduktorius“ kadras | rengėjų nuotr.

Sausio 24 d. Amerikos kino akademija atskleidė filmus nusipelniusius 2017 metų „Oskarų“ apdovanojimų, tarp kurių – ir 5 ryškiausi vaidybiniai trumpametražiai filmai iš viso pasaulio. Išvysti specialią „Oskarams“ atrinktų trumpukų programą jau nuo vasario 17 d. galės Vilniaus, Kauno, Marijampolės ir Mažeikių kino teatrų žiūrovai.

Kino mėgėjų simpatijų pelnytai sulaukusi kino programa į didžiuosius ekranus grįžta jau trečiąjį kartą. Šias metais vaidybinių trumpametražių filmų rinkinį sudaro geriausi darbai iš Prancūzijos, Šveicarijos, Danijos, JAV ir Ispanijos, paliesiantys svarbias socialinės atskirties, terorizmo, vienatvės ir artumo paieškos temas. 

Pirmasis programos filmas „Vidiniai priešai“ („Ennemis Intérieurs“) nukels į 90-jų Prancūziją, krečiamą atsiritusios terorizmo bangos iš Alžyro, o į neišvengiamą akistatą stos du vyrai.

Filmas.Vidiniai_priešai

Filmo „Vidiniai priešai“ kadras | rengėjų nuotr.

Trumpo metro juosta „Ženklas“ („Sign“) –  apdovanojimų nusipelnęs „tylusis“ filmas iš JAV, muzika ir ženklų kalba pasakojantis apie besimezgančius santykius tarp dviejų vaikinų – galinčio girdėti Beno ir Aarono, kuris yra kurčias.

Filmas.Ženklas

Filmo „Ženklas“ kadras | rengėjų nuotr.

Penktasis programos filmas „Laiko kodai“ („Timecode“) per 15 minučių papasakos Lunos ir Diego istoriją. Abu jie dirba automobilių stovėjimo aikštelės apsaugininkais, tik Luna dieną, o Diegas – naktinėje pamainoje.

Filmas.Laiko_kodai

Filmo „Laiko kodai“ kadras | rengėjų nuotr.

Filmų programoje bus galima išgirsti ir meilės ieškančiųjų balsus. Trumpametražis filmas iš Šveicarijos – „Moteris ir konduktorius“ („La Femme et le TGV“) – papasakos tikrų įvykių įkvėptą jaudinančią vienišos moters (aktorė Jane Birkin) ir traukinio konduktoriaus meilės laiškais istoriją.

Tuo tarpu trumpametražė drama „Tylios naktys“ („Silent Nights“) iš Danijos kalbės apie Kopenhagos benamių prieglaudoje savanoriaujančią jauną merginą Ingrę ir dėl jos galvą pametusį Kvamę, nelegalų imigrantą iš Ganos. 

Filmas.Tylios_naktys

Filmo „Tylios naktys“ kadras | rengėjų nuotr.

Oskarams atrinktų trumpametražių vaidybinių filmų programa nuo vasario 17 d. bus rodoma: Vilniuje – kino teatruose „Multikino“ ir „Pasaka“ bei Ozo kino salėje; Kaune – kino tearuose „Cinamon“ ir „Romuva“; Marijampolėje – kino teatras „Spindulys“; Mažeikiuose – kino teatras „Pirmas kadras“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Pikc:

    Ir kaipgi be “progresyvių-europiniū viartibiū” – pederastijos, rasių maišymo ir pan.? Tos temos, aišku, nė velnio nestebina (vis dėlto, neomarksistinės diktatūros laikais gyvenam) – nustebino alkas.lt komanda, kažkodėl pamatę reikalą tą brudą reklamuoti. Nemaloniai nustebino, reik pasakyt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė