V. Rachlevičius. Ką parodė Prezidento D. Trampo inauguracija? (22)

Vidas Rachlevičius | asmeninė nuotr.

Vidas Rachlevičius | asmeninė nuotr.

Skelbiame žurnalisto Vido Rachlevičiaus mintis, išsakytas jo asmeninėje Feisbuko paskyroje.

Prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) inauguracija ir parodė, kad Amerikos ir kitų Vakarų šalys visuomenės yra stipriai susiskaldžiusios, o tiksliau – dirbtinai suskaldytos, nes radikalaus liberalizmo, vadinamosios įvairovės, genderizmo bei bendrų tualetų idėjos buvo diegiamos ne bendru visuomenės sutarimu: kol tradicines vertybes išpažįstanti visuomenės dalis santūriai gūžčiojo pečiais, kita pusė okupavo teritoriją po teritorijos. Įvairūs ženklai rodo, kad visuomenės stovi ant realių ir pavojingų vidinių konfliktų slenksčio.

Galima konstatuoti, kad JAV visuomenėje diskusijos dėl vertybių jau nebėra, o vyksta stipri ideologinė-vertybinė-kultūrinė priešprieša ir, regis, nėra jokio pagrindo tikėtis, kad skirtingų pusių pozicijos gali suartėti. Taigi, ateities scenarijus yra gana pavojingas: kas – ką? O svarbiausia – kaip?

Pagrindinė konflikto kurstytoja yra mainstream‘inė JAV ir kairuoliška Europos žiniasklaida, kuri ne tik nebesilaiko profesinių standartų, bet jau nusirito iki prasto skonio patyčių ir dr. Jozefo Gebelso (Joseph Goebbels) propagandos lygio. Iš Lietuvos daug kas nematyti, bet šios dienos pasaulinės spaudos D. Trampo karikatūros primena Antrąjį pasaulinį karą ir tai, kaip sąjungininkų spaudoje dailininkai vaizdavo Hitlerį.

Iš pirmo žvilgsnio atviras D. Trampo karas su nesąžininga ir neobjektyvia žiniasklaida gali pasirodyti savižudiškas, bet jis neturi kito pasirinkimo, nes liberalioji žiniasklaida trykšta zoologine neapykanta jam ir viskam, kas su juo susiję, todėl jokio objektyvumo jis negali tikėtis, ir reali alternatyva yra 20 mln. jo „Twitter“ paskyros sekėjų.

Štai ne koks nors portaliūkštis ar blogeris, o vienas didžiausių JAV TV kanalų ABC per tiesioginę inauguracijos transliaciją D. Trampo kalbą prilygino Hitlerio kalboms, po to melagingai (kaip ir didžioji dauguma JAV žiniasklaidos) teigė, kad D. Trampas iš Ovalinio kabineto pašalino Martino Liuterio Kingo (Martin Luther King) biustą ir pan. Nors tas biustas visą laiką buvo savo vietoje, o nuotraukoje jį buvo užstojęs slaptosios tarnybos pareigūnas. Regis, tik žurnalas „Time“ atsiprašė mažomis raidelėmis… Ta pati žiniasklaida, prilygindama savo prezidentą Hitleriui, apsimetė nepastebėjusi, kad D. Trampo kabinete atsirado sero Vinstono Čerčilio (Winston Churchill), kuris buvo pagrindinis JAV sąjungininkas kovoje su nacizmu, biustas, pašalintas Barako Obamos. (Barack Obama).

Situacija ir apgailėtina, ir grėsminga, nes dėl žiniasklaidos transformacijos, kai ji jau ne praneša apie įvykius, o pati juos kuria, visuomenė nebegali sužinoti, kas iš tikrųjų vyksta. Taip atverta galimybė didžiulėms manipuliacijoms visuomenės nuomone. Visa tai aklai copy-paste‘ina ir mūsų žiniasklaida, o „Facebooke“ veikia bandos instinktas – „pavarom ant D. Trampo“.

Laikydamasi naujųjų neapykantos D. Trampui standartų, mainstream‘inė žiniasklaida nušvietė ir „Moterų maršą“, parodžiusi tik jo rožinę pusę. Tačiau net kelios garsios JAV moterų teisių aktyvistės pripažino, kad moterys praleido gerą progą pasisakyti, nes Vašingtone tas maršas virto idėjiniu chaosu, agresyviu leftistiniu jovalu su daugiatūkstantinės minios akivaizdoje riebiausiai besikeikiančia Madona ir silikoninėmis vaginomis apsitaisiusiomis klykiančiomis moterėlėmis, kurios mažesnėmis šio organo versijomis dar buvo „papuošusios“ ir savo vaikus. Ta „progresyvioji“ visuomenės dalis aiškiai ir agresyviai pasisakė už visuomenę be tradicinių vertybių ir stabdžių, už vaizdžiai kalbant, upę be krantų.

Visa tai man labai priminė pernai Vilniuje vykusias „Baltic Pride“ eitynes, kuriose nemačiau nė vieno pažįstamo ar plačiai žinomo gėjaus. Regis, ten susirinko tik visoks „neformatas“ ir jokios gyvenimo patirties bei supratimo neturintis jaunimėlis, kuriam svarbiausia smagiai patriukšmauti ar šunį aprengti vaivorykštės spalvų marškinėliais. Nesiginčiju – laisvė yra cool!

Įdomu pastebėti, kad kai B. Obamos kadencijų metu kairysis liberalizmas ir vadinamoji įvairovė buvo stumiama į visas JAV gyvenimo sritis, su tuo nesutinkantys D. Trampo rinkėjai – „tamsūs, neišprusę homofobiški rasistai ir seksistai“ – nedaužė langų ir gatvėse nedegino automobilių, bet kai nusprendė, kad to jau pakaks, kad tai yra kelias į susinaikinimą, pasisakė per rinkimus. Su tuo, regis, neketina taikstytis agresyvieji leftistai. Jų oponentai, ačiū Dievui, kol kas tyli ir į konfliktus nesivelia, bet ar taip bus visą laiką?

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

22 komentarai

 1. Kodėl nei 1945 m. Potsdamo įsipareigojimai (tiem pat po Trumeno vis į Prezidentus renkamiems, su Jung.Karlyst.
  ministrais Pirm. po Atlee, amerikoniškų “piliečių”) dzin.
  Gal visuotinė intersusitapatinė šizofrenija, akivaizdi, užslėpta už monitoriukų (-riukų i-ph…) numušanti, nudrengianti
  į… visuotinę FB paskyrą įsisliuogiant (va lietuviškai aiškiai ir atvirai – cukerberginiais vergais tampant, v e r g a u j a n t
  JAM ten: “FB” – uždarbį vien išvarant ir išvarant per Atlantus…).
  Esu gal neteisus, – pasmerktas, apspjaudytas ir nuo-žmių nuo-žmiausiai visokiais mandrais žodžiais svetimžodžiais išvadintas save pasmerkti galiu… Tačiau, – ką tau lietuvi byloja aiški:
  “jo asmeninėje Facebook paskyroje”
  žodžių seka.

  Be užuolankų (su visišku susitapatinimu)
  – Vido Rachlevičiaus asmeninio Facebook”’, ne kitaip, ne asmeninėje Cukerbergo (savininko “išpardavėjo” JAV
  piliečio k a m a r ė l ė j e “harduose” už atlanto), o matai = “asmeninėje Facebook Rachlėvičiaus paskyroje”.

  Taigi, – po to (net po Kovo 11-osios USSR sugriovus) kai naujoji pasaulinė “interkarta’ neįsikirsdama, ir be savigarbos
  jokios “ant akmenų = harduose” susiasmenina, – ar FB ar WB ar BB, be skirtumo; ir gauname… nieko.
  Turite nieką… Tai ir džiaugtis vien “savo asmeninėje Facebook paskyroje”.B e l i e k a.

  Graudu. Bet, kai atsibusi, rasi pasaulį, žinią, gyvybę ir klestėjimą ne vien “HD=ant akmenų”, bet ir
  – tikrovėje. Tada, bus kam ir einantį vis laikino administratoriaus pareigas Rytų Prūsijoje (“teisėtai užsilikusį” TSRS
  prezidentu) M.Gorbačiovą kažkaip kažkuo pakeist būsimojoje taikos konferencijoje “settlement’e”, ir į kokį tai
  TEISMĄ NE TEISMĄ bylos Sausio 13-osios atvesdinti. Ar taip, (nenubukę facebuke) – gal.

  Šis “TEISMAS NE TEISMAS” taip ryškiai išsiryškinęs per mūsų Gen.Prokuratūros pareigūnų neveikimo padarinį.

 2. Pikc:

  Taiklūs pastebėjimai. Įdomi detalė: Lietuvoje prieš naujuosius raudonuosius nugalėjusį konservatorių Trampą itin agresyviai putojasi save “dešiniaisiais” vadinanti fauna, o “konservatoriais” pasivadinusios partijos pirmininko žmona “solidarizuojasi” su liberalais/kairiaisiais radikalais, rengdama eitynes. Beje, pikantiški kadrai iš A. Landsbergienės “kolegių” eitynių Berlyne: https://www.youtube.com/watch?v=VWX1SKncyOA. Net smalsu patapo – o ką tacharušo entuziastai alach-babachai galvoja apie šitas savo naująsias “sąjungininkes”? 😀

 3. lietuvis:

  Ir Vidutį Alkas priglaudė, na dabar drebėkit, Trampo kritikai…

 4. Petras:

  Labai netikėta nuomonė iš šio veikėjo, kuris maudosi liberalizmo gėryje:)

 5. Pikc:

  PUIKUS V. Valiušaičio pastebėjimas – o to negro pasisakymą tiesiog BŪTINA pažiūrėti: jis vienas turi daugiau proto, negu visi tie liberastai kartu sudėjus: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vidmantas-valiusaitis.-kai-dialogas-apie-demokratija-pakeiciama-dialogu-api
  P.S. Bent jau man liberastų elgesys JAV gerokai primena libkonų elgesį pas mus – tiek, kad pastarieji riaušių dar nekelia. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė