2019 metais Lietuvoje bus kepama „Taikos duona“ (0)

Lietuvos stendas parodoje Taikos duona_zum.lt

Berlyne vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvos stendas | zum.lt nuotr.

Sausio 20 d. Berlyne vykstančioje parodoje „Žalioji savaitė“ Lietuvos stende apsilankęs „Peace Bread“ („Taikos duona“) asociacijos pirmininkas p. Adalberkas Kinlis (Adalberk Kienle) su Lietuvos žemės ūkio ministru Broniumi Markausku sutarė, kad 2019 m. „Taikos duona“ bus kepama Lietuvoje.

Prieš 3 metus atsiradusiu „Taikos duonos“ projektu yra siekiama parodyti, jog taikos išsaugojimas yra tiesiogiai susijęs su tvaraus žemės ūkio plėtra. Duonos projektas prasidėjo 2014 m. Berlyne, kuomet buvusioje Berlyno sienos teritorijoje, taip vadinamoje „mirties linijoje“, buvo išauginti rugiai, o jų sėklos vėliau pasėtos sovietmečiu už „geležinės uždangos“ buvusiose valstybėse: Bulgarijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Vengrijoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Čekijoje ir Rytų Vokietijoje. Lietuvoje iš Vokietijos atkeliavę „Taikos duonos“ rugiai „Borellus“ buvo pasėti kartu su lietuviška veisle „Virgiai“ ir auginami Augalininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Kauno augalų veislių tyrimo skyriuje.

Kasmet vienoje iš „Taikos duonos“ asociacijai priklausančių valstybių būna organizuojamas narių susitikimas, kurį lydi ne tik oficialūs renginiai, bet ir svarbiausias renginys – „Taikos duonos“ kepimas iš simboliškai pasėtų grūdų. Pernai toks renginys vyko Vengrijoje, šiemet vyks Bulgarijoje, o 2019 metais, kaip sutarė ministras su asociacijos prezidentu, „Taikos duona“ bus kepama Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė