Vilniuje įvyko nevienareikšmiškai vertinama eisena prieš smurtą (5)

Eisenos dalyviai | soc. tinklų nuotr.

Eisenos dalyviai | soc. tinklų nuotr.

Sausio 21 d. Vilniuje surengta nevienareikšmiškai vertinama eisena „Sister March Vilnius“, kuria siekta atkreipti dėmesį į smurto problemą šalyje. Dalyvavo vaikų ir moterų teises ginančios bendruomenės ir pritariantys žmonės.

Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilniaus centre vykusiose eitynėse „Sister March Vilnius“.

Pasak rengėjų, agresyvus elgesys prieš moteris ir vaikus yra viena iš pagrindinių visuomenės sveikatos problemų, o šiuo renginiu siekiama paskatinti netoleruoti smurto.Panašios eisenos šį šeštadienį buvo ir kitose šalyse.

Eisenos priekyje žygiavo edukologė, darželių „Vaikystės sodas“ steigėja Austėja Landsbergienė. Ji laikė plakatą su užrašu „Auginkime vaikus saugioje aplinkoje“.

Kituose plakatuose buvo matyti užrašai: „Apginkime tvirtas mergaites ir tvirtus berniukus nuo smurto“, „Pašaukimo pedagogai už saugią vaikystę“, „Raunama gėlė greičiau neauga“, „Tik mylinti ir palaikanti aplinka augina vaiką žmogumi“ ir kiti.

Nors eisenos rengėjai teigia, kad siekia atkreipti dėmesį į smurtą prieš moteris ir vaikus, neslepiama, kad „Sister March Vilnius“ sumanymas pagal Vašingtone vykstančios eisenos „Women’s March“ pavyzdį bei yra visame pasaulyje tą pačią dieną vykstančių šios akcijos palaikymo eisenų dalis.  Portalas propatria.lt atkreipė dėmesį į tai, kad šios akcijos internetiniame tinklalapyje anglų kalba rašoma: „Paskutinės rinkimų kampanijos retorika įžeidė, demonizavo ir grasino daugeliui mūsų – įvairių statusų imigrantų. Musulmonai ir įvairių kitų tikėjimų žmonės, taip pat žmonės, identifikuojantys save kaip LGBTQIA, čiabuviai, juodaodžiai ir rudaodžiai, neįgalieji, seksualinių nusikaltimų aukos ir mūsų bendruomenės kenčia ir yra išsigandusios.“ Taip pat pridedama: „Moterų teisės yra žmogaus teisės, nepaisant šių moterų rasės, etniškumo, religijos, imigracijos statuso, seksualinės tapatybės, gender išraiškos, ekonominio statuso, amžiaus ar neįgalumo. […] Mes privalome sukurti visuomenę, kurioje moterys – taip pat ir juodaodės, čiabuvės, nepasiturinčios, imigrantės, neįgalios, musulmonės, lesbietės, sutrikusios seksualinės tapatybės ir transeksualės – būtų laisvos ir turėtų galimybę rūpintis savo šeimomis, kad ir kaip šios šeimos sudarytos.“ [čia ir kitur paryškinta propatria.lt].

„Sister Marches“ eisenos visame pasaulyje žinomos kaip eisenos, palaikančios neribojamus abortus iki pat gimimo, lytinį švietimą, genderizmo sklaidą, homoseksualų bei transeksualų „teises“, nelegalų gyvenimą svetimoje šalyje ir protestuojančios prieš D.Trampo išrinkimą JAV prezidentu.

„Ar etiška vaikus įtraukti į tokias akcijas, neinformuojant jų tėvų ir pačių vaikų apie tikruosius šių eisenų tikslus? Ar žmonės, dalyvausiantys eisenoje Vilniuje, žino, kad savo dalyvavimu protestuos prieš demokratiniuose rinkimuose išrinktą naująjį JAV prezidentą, kad parems nelegalią imigraciją, „teisę“ į neribojamus abortus iki pat kūdikio gimimo bei teisę laisvai susikurti savo „gender tapatybę“, pasirenkant vieną iš keliasdešimt „lyčių“? Galiausiai, ar Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis, debatuose su Ramūnu Karbauskiu prieš rinkimus pasakęs, kad pritaria teiginiui, jog žmogaus gyvybė prasideda nuo jos pradėjimo akimirkos, pritaria tokiems savo žmonos Austėjos Landsbergienės įkurtos mokyklos renginių tikslams Lietuvoje propaguoti idėjas, niekaip nesutampančias su oficialia TS-LKD partijos ir absoliučios daugumos Lietuvos gyventojų pozicija?“, –  klausia propatria.lt.  

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė