Kurtuvėniškiai kviečia aplankyti barsuko ant Barsukyno kalno (0)

pusiauziemio zygis_vstt.lt

Pusiaužiemio žygis | vstt.lt nuotr.

Sausio mėn. 29 d. ,sekmadienį, Kurtuvėnų regioninis parkas  kviečia švęsti Pusiaužiemį ir pakeliauti po Pageluvio ežeryną aplankant net 10 ežerų. Žygyje žygeiviai ieškos barsuko pėdsakų ant Barsukyno kalno.

Sausio 25-oji, kuri  mūsų tradiciniame kalendoriuje – Viduržiemis. Mūsų senoliai pasakytų: – ,,dzienelė  pailgėj per ėruko pėdelį“. Nuo saulėgrįžos  jau turime viena valanda ir keliomis minutėmis ilgesnę dieną.

Tą dieną miške savo oloje ir barsukas nubunda ir iškiša galvą apsidairyti. Jeigu šviečia saulė, – išsigąsta savo šešėlio ir sprunka atgal į savo guolį. Žinoma, taip ir neprasimankštinęs. Koks gi gali būti miegas ant nugulėto šono? Prastas. Taigi – ir sniegas greit susmegs, ir ateis ilgai lauktas ankstyvas pavasaris. Jeigu bus apniukę, – barsukas pasivaikščios po mišką, visur pripėduos. Pagal tai ir suprasime ar barsukas apsivertė ant kito šono ir vėl kietai įmigo. Pavasario sulauksime negreitai. Negana to – jis  bus vėlyvas ir šaltas.

 Dienotvarkė:

10.30-11.00 val. Dalyvių registracija prie Geluvos ežero (Šiaulių r. sav., Bubių sen., Pageluvio k.). Koordinatės: 443816, 6185178 (LKS) 

11.00 val. Žygio pradžia (visos transporto priemonės paliekamos stovėjimo aikštelėje).

16.00 val. Žygio pabaiga.

Žygiuojant ketinama aplankyti:  Geluvos, Šermukšnyno, Raudoniuko ežerus, Barsukyno ozą, Barsukyno, Dubuko, Širvos ežerus, seniausią regioniniame parke Zuikiškės ąžuolą, Butiškės, Bijotės, Juodežerio, Niaukos ežerus. 

Pietūs. Kiekvienas žygio dalyvis pasirūpina savo užkandžiais, gėrimais ir kitais asmeniniais poreikiais. Pietų pertraukėlė planuoja prie vieno iš lankomų ežerų.

Viešasis transportas. Autobusas Šiauliai – Kelmė (per Pageluvį) 10.00 val.  Kelmė (per Pageluvį) – Šiauliai 15.37 ; 16.44 val.
Reikia išlipti Pageluvio stotelėje ir paeiti nuo pagrindinio kelio iki ežero.

Dalyvio mokestis 2 € .

Registracija/informacija. Darius Ramančionis (Kurtuvėnų regioninio parko kraštotvarkininkas) tel. +370 68612612 , el. p. darius.ramancionis@krpd.lt

Žygio rengėjai pataria: pasirūpinti gera nuotaika, patogia avalyne, šiltais drabužiais, alkio ir troškulio malšinimo priemonėmis (atsižvelgiant į oro sąlygas bei dalyvio asmeninius poreikius). Kiekvienas žygio dalyvis atsako už savo sveikatą ir daiktų saugumą. Jei žygio dalyviui yra mažiau nei 18 metų, jis gali dalyvauti tik lydimas suaugusio asmens, kuris prisiima visą atsakomybę už nepilnametį. Jeigu bus sniego, galima pasiimti slides, o esant plikledžiui patartina palengvinti kelionę žygiuojant su lazdomis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė