Lietuva pirmą kartą dalyvauja archyvinių Europos filmų renginyje (0)

Akimirka iš filmo pristatymo

Akimirka iš filmo pristatymo

Šiuo metu Izraelyje vyksta archyvinių Europos filmų renginys „Kitoks žvilgsnis“, kuriame sausio 18 d. buvo parodytas režisieriaus Arūno Žebriūno filmas „Gražuolė“. Šiame renginyje lietuviškas filmas parodytas pirmą kartą.

Šis renginys yra Europos sąjungos nacionalinių kultūros institutų Izraelyje įgyvendinamas projektas. Šalys siūlo nacionalinius archyvinius filmus, kurie patenka į festivalio programą bei apjungiami viena bendra tema. Šių metų pagrindinės programos tema – „Didinga manija“.

Renginio programą sudaro 10 filmų iš Prancūzijos, Austrijos, Čekijos, Lenkijos, Ispanijos, Portugalijos, Izraelio ir Lietuvos. Filmai yra rodomi visose pagrindinėse Izraelio miestų kino salėse Tel Avive, Jeruzalėje, Haifoje, Hercilijoje ir Holone iki vasario 22 dienos. Izraelietiškai auditorijai lietuvišką kino klasiką pristatė kino kritikė, istorikė bei pirmojo lietuviško filmų skaitmeninimo ir restauravimo projekto „Lietuviško dokumentinio kino antologija“ iniciatorė dr. Lina Kaminskaitė-Jančorienė. Numatomi penki filmo seansai.

1969 metais Lietuvos kino studijoje sukurtas filmas pasakoja apie mergaitę Ingą (aktorė Inga Mickytė), kuri su kiemo vaikais žaidžia žaidimą, kurio tikslas – girti rato viduryje šokantį kiemo draugą. Vaikų mėgstama Inga dažniausiai sulaukia komplimentų ir yra vadinama gražuole. Viskas pasikeičia, kai į kiemą atsikrausčiusiam berniukui, už šiurkštumą pramintu „Nebyliu“, nepatinka Ingos strazdanos ir jis ją pavadina bjauria. Pikti žodžiai užgauna mergaitę ir ji leidžiasi į grožio paieškas.

Filmo skaitmeninimo ir restauravimo darbus užsakė Lietuvos kino centras. Pristatymą festivalyje inicijavo Lietuvos ambasada Izraelyje, projektas įgyvendinamas bendradarbiaujant Lietuvos kultūros institutui ir Lietuvos kino centrui.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė