Donaldas Trampas prisiekė 45-uoju JAV prezidentu (tiesioginė transliacija, video) (7)

Donaldas Trampas | Alkas.lt nuotr.

Donaldas Trampas | Alkas.lt nuotr.

Sausio 20 d. 19 val. Lietuvos laiku Jungtinėse Amerikos Valstijose, Vašingtone ant Kapitolijaus laiptų 45-uoju JAV prezidentu prisiekė Donaldas Trampas.

Po inauguracijos D. Trampas padėkojęs Barakui Obamai (Barac Obama) iškarto pareiškė:

„Mes, Amerikos piliečiai, telkiamės bendrai pastangai – atstatyti mūsų šalį ir atkurti jos pažadus visiems mūsų žmonėms. Kartu mes apspresime Amerikos vystymosi kursą taip pat ir pasaulio vystymosi kursą daugeliui metų į ateitį. Mes susidursime su sunkumais, bet savo darbą padarysime. Kas ketverius metus me susirenkame ant šių laiptų, kad taikiai perduotume valdžią, ir aš dėkingas Prezidentui Obamai ir Pirmajai Ledi Mišelei Obamai už jų maloningą pagalbą perimant valdžią. Jie buvo nuostabūs. Ačiū jums.

Šiandieninės iškilmės turi labai svarbią reikšmę, nes, šiandien, mes ne tik perduodame valdžią iš vienos administracijos kitai ar iš vienos partijos kitai, bet mes perduodame valdžią iš Vašingtono ir atiduodame ją jums– žmonėms.

Per ilgai maža grupė mūsų sostinėje naudojosi valdžios dovanomis, o žmonės turėjo padengti visas išlaidas, Vašingtonas klestėjo, tačiau žmonėmis nesidalijo  šias turtais. Politikai gyveno prabangoje, o gamyklos buvo uždaromos, darbo vietos naikinamos. Isteblišmentas gynė save, bet ne mūsų šalies piliečius. Jų pergalės nebuvo Jūsų pergalėmis. Jų triumfai nebuvo Jūsų triumfais. Ir kai jie švęsdavo mūsų tautos sostinėje, vargstantiems žmonėms visoje šalyje nebuvo ką švęsti [plojimai].

Bet visa tai pasikeis  tiesiog čia ir dabar, nes ši akimirka yra jūsų akimirka. Ji priklauso jums [plojimai]. Ji priklauso visiems kas šiandien atėjo čia ir visiems kas žiūri tai visoje Amerikoje.Tai jūsų diena.Tai jūsų šventė, o ši šalis – Jungtinės Amerikos Valstijos – Jūsų šalis. Svarbiausia, ne kuri partija kontroliuoja vyriausybę, o ar ją kontroliuoja liaudis.

2017-ųjų metų sausio 20-oji diena visam laikui įeis į istoriją kaip dieną, kai tauta perėmė valdžią į savo rankas [ovacijos]. Užmirštieji mūsų šalies vyrai ir moterys daugiau nebebus užmiršti!  Dabar jūsų klauso visi. Jūs išėjote į gatves dešimtimis milijonų ir jūs tapote dalimi judėjimo kurio pasaulis dar nematė. Ir šio judėjimo dėmesio centre ypatingas įsitikinimas, kad valstybė yra tam, kad tarnautų savo piliečių interesams“ – kreipdamasis į iškilmių dalyvius kalbėjo 45-asis JAV prezidentas. 

„Mes ilgą laiką rėmėme kitas šalis nesirūpindami savo žmonėmis. Mes ginėme kitas šalis, nesirūpindami savąja. Mes gynėme kitų šalių sienas, bet negynėme savų. Mes skyrėme milijardus kitų šalių gynybai nepastebėdami, kaip jų trūksta mūsų infrastruktūrai“, – savo inauguracijos kalboje pabrėžė D. Trumpas.

„Nuo šiol Amerika bus pirmoje vietoje. Nuo šiol visi sprendimai bus pagrįsti svarba mūsų žmonėms“, – ugningai kalbėjo JAV prezidentas.

D. Trampo inauguracinė kalba (su vertimu į lietuvių kalbą):

Žiūrėkite iškilmių tiesioginių transliacijų vaizdo įrašus:

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino D. Trampą, pradėjus eiti JAV Prezidento pareigas.

Pasak šalies vadovės, Lietuvos žmonės vertina nuoseklią Jungtinių Amerikos Valstijų paramą Lietuvos laisvei, nepriklausomybei ir valstybingumui. Tai tvirtas pamatas abiejų šalių draugystei ir bendradarbiavimui.

Lietuva ir Jungtinės Amerikos Valstijos, Prezidentės teigimu, yra artimiausios sąjungininkės, nes jas sieja tikėjimas demokratija ir žmogaus teisėmis bei pasirengimas spręsti šių dienų saugumo, terorizmo, ekonominius ir politinius iššūkius. Anot šalies vadovės, esame pasiruošę kartu ginti mūsų piliečių laisvę ir interesus bei plėtoti bendrus projektus, kurie užtikrins mūsų žmonių gerovę.

 Savo sveikinimo laiške Prezidentė pareiškė, jog tikisi, kad artimiausiu metu atsiras galimybė susitikti su Prezidentu Trumpu ir kartu aptarti Jungtinių Amerikos Valstijų ir Lietuvos ryšius bei transatlantinio bendradarbiavimo gaires, taip pratęsiant išskirtinę abiejų šalių draugystės istoriją.

Šalies vadovė D. Trampui palinkėjo sėkmės atsakingame darbe, o šaliai  dar didesnio klestėjimo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė