Azerbaidžanas mini 1990 sausio 20-osios tragediją (video) (0)

1990 sausio 20 d. įvykiai Baku | ED nuotr.

1990 sausio 20 d. įvykiai Baku | ED nuotr.

Prieš dvidešimt septynerius metus Azerbaidžane Sovietų Sąjunga įvykdė vieną didžiausių nusikaltimų žmoniškumui, ne tik brutaliai trypdama tautos siekį būti laisvai, bet ir nužudydama 134 taikus žmones, per 600 sužeisdama.

1990 sausio 19-osios naktį Sovietų Sąjungos vadovų nurodymu apie 30 000 sovietų kareivių, naudodami sunkiąją karinę ginkluotę, įsiveržė į Azerbaidžano sostinę Baku. Milžiniška operacija, kurios taikiniu tapo beginkliai gyventojai, buvo parengta Sovietų Sąjungos Gynybos ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir valstybės saugumo komiteto specialių karinių būrių, kurie buvo įvesti ne tik į Baku, bet ir kitus šalies miestus. Operacijos tikslas buvo priversti žmones tylėti – užgniaužti prasidėjusias taikias demonstracijas dėl nepriklausomybės.

Tačiau 1990 sausio įvykiai parodė, kad Azerbaidžanas ir azerbaidžaniečių tauta subrendo savo Nepriklausomybei ir toliau nebegali gyventi yrančiame tautų konclageryje – Sovietų Sąjungoje.

Šis interviu yra parengtas bendradarbiaujant „Eurasia Diary“ ir „Alkui“. „Alko“ žurnalistas Gediminas Citukas Vilniuje „Skype“ ryšiu apie kruvinąjį 1990 metų sausį kalbėjosi su Baku esančiu Tarptautinio Eurazijos spaudos fondo (International Eurasia Press Fund (IEPF)) vadovu Umudu Mirzajevu (Umud Mirzəyev).

„Alko“ žurnalistai linki savo kolegoms Azerbaidžane ištvermės ir atkaklumo ir toliau siekiant išsamiai bei objektyviai nušviesti tą XXI amžiaus tikrovę, kurioje mes visi esame.

Kategorijos: Alko radijas, Istorija, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Vaizdai ir garsai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė