Plačiajuostis internetas pasieks ir atokiausius Lietuvos kampelius (0)

flexjobs.com nuotr.

flexjobs.com nuotr.

Skatinant socialinę įtrauktį bei ekonominę plėtrą kaimo vietovėse tęsiamas projektas PRIP, pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Pagrindinės paslaugos ir kaimų atnaujinimas kaimo vietovėse“ veiklos sritį„“Parama plačiajuosčiuo ryšio infrastruktūrai“. Jau pradėti vykdyti pirmieji projekto PRIP – 2 paruošiamieji ir linijų projektavimo darbai. Šio projekto tikslas – didinti prieigą prie informacinių ir ryšių technologijų,  skatinti jų naudojimą ir gerinti jų kokybę kaimo vietovėse. Numatoma projekto įgyvendinimo pabaiga – 2018 m. rugsėjis.

Įgyvendinat projektą PRIP – 2 planuojama prie plačiajuosčio ryšio infrastruktūros prijungti 400 objektų bei nutiesti 340 km šviesolaidinių linijų. Objektų, kuriuose bus atliekami darbai, sąrašą galite rasti čia. Prijungus papildomus objektus prie plačiajuosčio ryšio tinklų, ryšio operatoriai galės prijungti turimą savo prieigos infrastruktūrą ar kurti naują ir teikti plačiajuosčio ryšio paslaugas kaimiškosiose vietovėse.

Nuo 2016 m. liepos 4 d. iki liepos 29 d. trukusiam paraiškų rinkimo etapui buvo skirta 4 431 200 Eur paramos lėšų. Paraiškoje nurodytas galimų vartotojų skaičius yra 20 000 kaimo gyventojų.

Pirmuoju PRIP projekto etapu, įgyvendintu 2014–2015 m. buvo suprojektuota ir nutiesta daugiau kaip 485 km šviesolaidinių kabelinių linijų, prijungti 432 objektai, į 339 jų operatoriai jau teikia paslaugas. 

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė