Kultūros ministerijoje atidaryta paroda „Žmonės ir galimybės“ (0)

LRKM nuotr.

LRKM nuotr.

Sausio 18 d. Kultūros ministerijos galerijoje atidaryta keliaujanti paroda „Žmonės ir galimybės“, kurioje pristatomos sėkmingos investicijų į kultūrą patirtys – Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinių mechanizmų paramos lėšomis Lietuvos ir užsienio šalių organizacijų įgyvendinti projektai.

„Žmonės ir galimybės“ – tai dinamiška, keliaujanti paroda, kuri iliustruoja išskirtinius Europoje įgyvendintus meno ir kultūros paveldo projektus. Parodos eksponavimui ne atsitiktinai pasirinktas fotografijos formatas. Ši vizualinio meno rūšis apjungia ir išryškina esminę tarptautiniu mastu įgyvendintų projektų sąsają bei pažymi pagrindinę jų idėją – investicijos į kultūrą sėkmingiausios, kai jų centre atsiduria žmonės.

Net trys iš dešimties parodoje pristatomų sėkmingiausių projektų – Lietuvos kultūros organizacijų iniciatyvos. Tai Rytų Europos žydų kultūros ir istorijos tyrimų centro sukurta mobilioji programėlė „Discover Jewish Lithuania“. Taip pat edukacijos, rezidencijų ir parodų centro „Rupert“ viešinta tarpdisciplininio meno paroda itin visuomenei aktualiomis bei jautriomis depresijos ir pažeidžiamumo temomis. Tarpdisciplininę parodą papildė paskaitų ciklas bei kūrybinės, visuomenę įtraukiančios dirbtuvės. Tuo tarpu VšĮ „Vikingų kaimas“, atsakinga už kultūrinės edukacijos plėtrą, sukūrė net du mobilius, VIII–XII a. laikotarpį reprezentuojančius, gyvosios istorijos muziejus moksleiviams.

Parodai atrinkti projektai ir formatas, kuriuo jie pristatomi, labai aiškiai atkreipia dėmesį į tai, jog paprastai tie projektai, kurie yra orientuoti į žmones, žinių ir patirties perdavimą, tarptautinį bendradarbiavimą, naujų galimybių menininkams, kultūros darbuotojams ir jaunimui sukūrimą, kultūros edukaciją, taip pat švietimą ir prevenciją kultūros paveldo srityje, o ne tik investavimą į infrastruktūrą, kas irgi yra reikalinga, bet nepakankama, turi bene didžiausią potencialą padaryti ilgalaikį poveikį ir realius pokyčius.

Europos ekonominės erdvės parama – tai trijų valstybių – Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino finansinis indėlis ekonominiams ir socialiniams skirtumams Europoje mažinti. Remiamos įvairios sritys, viena iš jų – kultūra. Dabartiniu finansavimo laikotarpiu 14-os Europos Sąjungos šalių tarptautiniams kultūros ir meno projektams skirta daugiau nei 200 mln. eurų. Šių lėšų dėka įgyvendinta daugiau nei 400 kultūros projektų.

Lietuva kultūros sričiai gavo 10 mln. eur. dydžio paramą, šias lėšas administravo Kultūros ministerija, kartu su Centrine projektų valdymo agentūra. Jomis finansuota net 30 projektų – tarp jų reikšmingų Lietuvos kultūros paveldo objektų atgaivinimo projektai ir tarptautiniai meno projektai. Dėmesys buvo skiriamas ne tik kultūros paveldo atgaivinimui, bet ir profesionalaus meno sklaidai regionuose, tarptautinio bendradarbiavimo skatinimui ir kultūros edukacijai. Dauguma projektų jau sėkmingai įgyvendinti, likusieji bus baigti iki šių metų vasaros.

Paroda „Žmogus ir galimybės“ Kultūros ministerijoje bus atvira visuomenei nuo sausio 18 d. iki vasario 18 d.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė