Siekiama, kad mokslui skiriamos lėšos, būtų aiškiau susietos su pasiekimais (0)

Valstybės mokėjimas už mokslą, bus aiškiau susietas su rezultatais | rengėjų nuotr.

Valstybės mokėjimas už mokslą, bus aiškiau susietas su rezultatais | rengėjų nuotr.

Lietuvių literatūros ir tautosakos, Lietuvių kalbos, Lietuvos istorijos ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto darbuotojų profesinių sąjungų atstovai susitikę su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene ir viceministru Giedriumi Viliūnu aptarė valstybės mokslo darbams skiriamų lėšų skyrimo tvarką. Siekiama, kad valstybės lėšų paskirstymas ir panaudojimas mokslo įstaigoms, labiau priklausytų nuo mokslo pasiekimų.

„Visų mūsų siekis bendras – stiprinti aukštojo mokslo kokybę. Turi būti užtikrintas tolygus ir tvarus, nuo  ES paramos nepriklausantis, mokesti už mokslą, – sakė ministrė. – Dabar jis yra fragmentuotas – žmonės dirba tą patį darbą keliose įmonėse, gaudami per menkus atlyginimus – tai ir norime pakeisti“.

Pasak ministrės,  lietuvių kalbos mokslinius tyrimus vykdančių įmonių ateitis – teikti valstybei ir visuomenei reikalingų mokslinių tyrimų paslaugas. Tokių tyrimų užsakovė būtų pati valstybė.

Mokslo darbų kokybę vertinant naujuoju būdu, turi būti įtrauktas ir socioekonominis mokslo vertinimo matas.  Tuomet, būtų vertinamas ir mokslo indėlis į visuomenės raidą.

Lietuvoje veikia 13 mokslo įmonių.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė