Naujuoju Europos Parlamento pirmininku išrinktas Antonijas Tajanis (video) (0)

Antonijas Tajanis – išrinktas Europos Parlamento pirmininku | Alaks.lt nuotr.

Antonijas Tajanis – išrinktas Europos Parlamento pirmininku | Alaks.lt nuotr.

Sausio 17 d. vakare buvo išrinktas naujas  Europos Parlamento (EP) pirmininkas. Juo tapo Europos liaudies partijos narys iš Italijos, buvusio Italijos premjero Silvio Berluskonio (Silvio Berlusconi) sąjungininkas Antonijas Tajani (Antonio Tajani).

A. Tajani pakeitė iki šiol EP vadovavusį socialdemokratą iš Vokietijos Martiną Šulcą (Martin Schulz). Ketvirtoju balsavimu buvęs EP pirmininko pavaduotojas surinko 351 balsus ir aplenkė 282 balsus gavusį Socialistų ir demokratų kandidatą italą Džianį Pitelį (Gianni Pittell). A. Tajani EP vadovaus iki kitų EP rinkimų 2019 metais.

Išrinktąjį Europos Parlamento Pirmininką A. Tajani pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Linkėdama didžiausios sėkmės einant šias svarbias pareigas D. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva tęs sėkmingą ligšiolinį bendradarbiavimą su Europos Parlamentu, derinant pozicijas svarbiausiais žemyno darbotvarkės klausimais ir atsakingai kartu dirbant dėl vieningos, stiprios ir klestinčios Europos.

Pasak Prezidentės, Lietuva vertina Europos Parlamento pastangas atkurti žmonių pasitikėjimą Europos integracijos procesu. Šalies vadovės teigimu, turime tęsti atvirą dialogą ir siekti ilgalaikių tikslų – visapusiško europinių vertybių ir piliečių vienybės stiprinimo.

Pirmą kartą į Europos Parlamentą  A. Tajanis buvo išrinktas 1994 m. bei buvo perrinktas 1999–2004 m. kadencijai. 2008 metais A. Tajanis tapo Europos Komisijos pirmininko pavaduotoju, atsakingu už transportą, o nuo 2010 m. politikas dirbo Pramonės ir verslumo eurokomisaru. 2014 m. A. Tajanis dar kartą buvo išrinktas Europos Parlamento nariu bei pradėjo eiti EP pirmininko pavaduotojo pareigas.

Buvęs žurnalistas ir oro pajėgų karininkas, A. Tajanis, į politikos areną įžengė kartu su Italijos „Forza Italia“ politine partija bei 1994–1995 dirbo tuometinio Italijos ministro pirmininko Silvio Berlusconi atstovu spaudai. A. Tajanis įgijo Teisės fakulteto bakalauro diplomą Romos universitete „La Sapienza“, yra vedęs ir turi du vaikus.

A. Tajanis tapo 30–uoju Europos Parlamento vadovu ir 15–uoju tiesiogiai renkamo EP pirmininku.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė