Kauno miesto pagrindinis muziejus ieško vadovo (0)

Kauno miesto pagrindiniam muziejui reikia vadovo | Kauno miesto savivaldybės administracijos nuotr.

Kauno miesto savivaldybė  ieško naujo  miesto muziejaus direktoriaus. Konkursą laimėsiančiam kandidatui teks padirbėti iš peties – norima, kad ši įstaiga ilgainiui taptų žinomu šalies muziejumi.

„Būsimo miesto muziejaus vadovo laukia tikrai dideli iššūkiai, ypač kalbant apie Kauno rotušę, kuri miestiečiams duris plačiai atvėrė vos prieš metus. Reikėtų išnaudoti jos erdves ir pritaikyti  šiuolaikiškai ir įdomiai pasakojant miesto istoriją“,  teigė Kauno mero pavaduotojas Simonas Kairys.

Naujojo direktoriaus lauksiantys iššūkiai – būsimo  muziejaus sukūrimas,  jo erdvių panaudojimo galimybės, muziejaus programų krypčių permąstymas siekiant, kad ši įstaiga taptų vienu iš žinomiausių Lietuvos muziejų.

„Naujasis vadovas turės sukurti tokį muziejų, kuris skatins aiškinti šiuolaikiškas miesto istorijas, sieks, kad muziejus aktyviai dalyvautų   miesto gyvenime. Ateities muziejus turės būti įtvirtintas kaip atvira, demokratinė  pokalbių, svarstymų ir ieškojimų erdvė, skatinanti svarbių klausimų sprendimą miesto praeities, dabarties ir ateities sandūroje. Kauno miesto muziejus turi virsti tokia viešąja erdve,  kuri skatins žmones kalbėti visais jiems rūpimais klausimais ir siekti reikšmingų pokyčių“,  pasakojo S. Kairys.

Kauno miesto muziejus turėtų į savo planus įtraukti vietos bendruomenes, rengti patrauklias parodas, edukacines programas ir kitokias veiklas. Naujas vadovas turėtų siekti, kad muziejus būtų žinomas  ir garsėtų kaip veiklus, demokratiškas  ir patikimas  miesto bendruomenių partneris.

Šiame konkurse  turėtų  dalyvauti tie kandidatai,  kurie turi patirties kultūros, istorijos projektų ar įmonių vadybos srityse. Jie  turėtų būti įgiję aukštąjį išsilavinimą humanitarinių, socialinių mokslų arba meno srityse. Norintiems užimti  šias pareigas reikia savo gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu komanda@kaunas.lt

Šiuo metu muziejui vadovaujanti Rita Garbaravičienė  yra parašiusi  prašymą nuo kovo 31 dienos ją atleisti iš užimamų pareigų. Kauno miesto muziejų sudaro Rotušės, Kauno pilies, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos, J. Gruodžio memorialinis ir Lietuvių tautinės muzikos istorijos padaliniai. Bendras patalpų plotas yra 4300 kv. m. Iš viso muziejuje dirba 60 žmonių.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė