Sutvarkyta Raganų eglės aplinka (0)

Raganų eglė | Vstt.lt nuotr.

Raganų eglė | Vstt.lt nuotr.

Rambyno srities parko vadovai kartu su Šilutės miškų urėdija sutvarkė gamtos paminklo Raganų eglės artimąją aplinką ir parėmė jos gyvybingumo palaikymo darbus. Atliktas dirvožemio atkūrimas po egle, įterpiant į jį pjuvenas su mikorizės grybu.

Miškų urėdija  skyrė lėšų lentinio tako ir dviejų stendų įrengimo darbams. Nuo šiol Raganų eglę galės pamatyti ir neįgalūs lankytojai.

Raganų eglė – daugiakamienė eglė, auganti Rambyno krašto parke, netoli Vilkyškių miestelio. Raganų eglė – gamtos paminklas. Jos aukštis 32 m, liemuo 5 m, ties  80 cm  riba šakojasi į 18 kamienų. 2007 m. pabaigoje, po praūžusios vėtros, vienas kamienas nulūžo.

Apie eglės atsiradimą sklinda legendos. Žmonės sako, kad kažkada dar mažos eglaitės viršūnę prajodamas nukirto Napoleonas, todėl ji tokia keista ir išaugo. Profesorė ir žiniuonė Eugenija Šimkūnaitė dėl keistos išvaizdos eglę praminė Raganų šluota.

Daugiakamieniai medžiai atsiranda dėl sutrikdyto prigimtinio augimo. Jei pagrindinį jauno medelio kamieną pažeidžia žvėrys ar ligos, iš šoninių pumpurų gali išaugti ūgliai. Esant tam tikroms sąlygoms jie virsta naujais kamienais. Dvikamienių medžių pasitaiko gana dažnai, gerokai mažiau auga trikamienių, ir labai retai pavyksta aptikti medžių, turinčių keturis ar daugiau kamienų.

Rambyno regioninis parkas kviečia apsilankyti ir pamatyti Raganų šluotą.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė