Stalo teatras 2017 – uosius pradės premjera ir kvapų spektakliu (0)

„Vėjų motė“ | Stalo teatro nuotr.

„Vėjų motė“ | Stalo teatro nuotr.

Sausio 21 d. 12 ir 15 val. Menų spaustuvėje, Vilniuje vyks vos keletą kartų rodytas spektaklis „Dangaus virėja“ , o sausio 29 d. 15 val. Menų spaustuvėje, Vilniuje po metų pertraukos grįš kvapų spektaklis „Vėjų motė“. Praūžus šventiniam laikotarpiui ir žiemos šventėms, žiūrovai vėl kviečiami sugrįžti į teatrą.

„Dangaus virėja“ –  pirmoji iš dviejų šio sezono Stalo teatro premjerų, skirta 1,5 – 3 metų amžiaus žiūrovams ir jų tėveliams. Spektaklis kurtas remiantis lietuvių liaudies pasakų apie Saulę – dangaus virėją motyvais, į pasaką įtraukiant kalbą ir judesius lavinančių pratimų. Pasak teatro vadovės Saulės Degutytės, spektakliu primenama, kokį etnografijos lobyną turime. „Labai norime paskatinti gyvą kartų bendravimą, praturtinti mažųjų ir suaugusiųjų žodyną,“ – sako režisierė.

Smulkioji lietuvių tautosaka, kitaip tariant, mįslės, žaidimai, senovinės apeiginės dainos saulės, laimės ir vaiko gimimo tema spektaklyje sugulė drauge su baltiškuoju saulės mitu. Spektaklio, kuriame susitinka senovė ir dabartis, menas ir kasdienybė, kūrėjai žada kiekvienam – ir mažam, ir dideliam  dovanoti įvairiausių žaidimų, dainelių, liežuvio ir proto mankštelių, padėsiančių tėvams praturtinti bendravimą su vaikais, kurti šeimoje dienos įpročius (kėlimosi, prausimosi, valgymo ir pan.), papuošiančius kasdienybę ir sugrąžinančius šiems veiksmams jų užmirštą prasmę.

„Saulė“ | Stalo teatro nuotr.

Saulė | Stalo teatro nuotr.

„Dangaus virėją“ kuria režisierė Saulė Degutytė, kompozitorius ir muzikantas Gediminas Žilys ir aktorė Kristina Mauruševičiūtė.

Į vaidinimą mažiausieji žiūrovai kviečiami kartu su mama, tėčiu ir/ ar seneliais. Spektaklis interaktyvus: per bendravimą tarp suaugusiųjų ir vaikų žiūrovai jungsis su veiksmu scenoje, todėl  būtų gerai,  kad mažyliai atsivestų bent  vieną suaugusįjį.

Kita svarbi data šį mėnesį – sausio 29, kai po metų žiūrovai ir vėl galės pamatyti bei užuosti „Vėjų motę“. Šiuo pastatymu Stalo teatras tęsia  tradicijas – leidžiasi į indoeuropietiškų šaknų paiešką ir paprastomis priemonėmis (objektais, kvapais, muzika) kuria nepaprastą, užburiantį veiksmą.

Vėjas atpučia kvapą laukų, kuriais keliauja trečiasis brolis, ieškantis laimės, upė atplukdo ajerų dvelksmą, pušų sakai primena gūdų mišką, apelsinų –  į šiltuosius kraštus… Įvairiausių kvapų aliejuose išmirkytos popierinės vėduoklės spektaklyje lengvai virsta vilko ar paukščio ženklais, čia pat sukuriamais ir išnykstančiais. Tai romantiška sakmė apie antrosios saulės  mergelės ieškojimą, apie kelią į svajonių šalį, mokanti ryžto ir kantrybės, teigianti, jei žmogus labai kažko nori, jis būtinai pasieks tikslą, kad ir kokios kliūtys jo kelyje pasitaikys.

Sceninei lengvumo svajonei  paryškinti pasitelkiama ir ypatinga, sutartinėms būdingais garsiažodžiais apipinta kalba, įvairiais neįprastais instrumentais atliekama muzika, savotiškos lėlės ir objektai.

Dirbtuvėlės | Stalo teatro nuotr.

Dirbtuvėlės | Stalo teatro nuotr.

„Vėjų motės“ kūrybinė grupė: Saulė Degutytė, Snieguolė Dikčiūtė, Valdas Narkevičius, Ligita Skukauskaitė, Tadas Juozapaitis. Vaidina Saulė Degutytė.  Spektaklis skirtas šeimai ir vaikams nuo 4 m., o prieš spektaklį mažieji žiūrovai kviečiami į kūrybines dirbtuvėles.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė